Vona Gábor nyílt levélben fordult Magyar Péter miniszterelnökhöz a Tisza Párt európai parlamenti képviselőinek az új génkezelési technikákra (NGT1) vonatkozó uniós dereguláció melletti szavazása miatt. A Második Reformkor politikusa szerint a döntés megkérdőjelezi Magyarország Alaptörvényének XX. cikkét, amely garantálja a hazai GMO-mentes mezőgazdaságot, és sérti az eddigi politikai és társadalmi konszenzust.
Vona Gábor, a 2010-es években a Jobbik vezetője volt, levelében három konkrét kérdést fogalmazott meg a kormányfő felé.
Vona Gábor hangsúlyozta, hogy a kormány április 12-én kapott felhatalmazást a választóktól, azonban szerinte ez nem terjedt ki a GMO-ellenes társadalmi konszenzus felrúgására. ű
A politikus kiemelte az agráripari, fogyasztóvédelmi és ökológiai szervezetek eltérő álláspontjait a kérdésben, ezért
a probléma rendezésére országos népszavazást javasol.
Levelében kitért arra is, hogy pártja támogatja a kormány elszámoltatással kapcsolatos intézkedéseit, valamint várják a választási törvényről szóló pártközi egyeztetéseket.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


