Az elmúlt években egyre gyakrabban került a közbeszéd középpontjába a barnamedvék számának növekedése Közép- és Kelet-Európában. Különösen Szlovákiában és Romániában vált égető kérdéssé az ember és a nagyragadozók együttélésének problémája, miután egyre több településen jelentek meg medvék, növekedett a lakossági bejelentések száma, valamint gyakoribbá váltak a mezőgazdasági károk és a veszélyes találkozások is.
Hírdetés
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »


