A szombathelyi katolikus püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke azt kéri, minden templomot nyissanak meg a kánikulában, hadd lehessen a templom menedékhely ebből a szempontból is.
„Nyissuk meg templomainkat a hőség idején!” – javasolja Székely János katolikus megyéspüspök, az MKPK elnöke a Facebookon.
Terjedelmes posztjában azt írja, a nyári hőhullámok, különösen is a tetőző kánikula számos ember egészségét veszélyezteti, különösen az idősekét, a kisgyermekekét, a krónikus betegekét és a hajléktalanokét.
„Ezért arra hívjuk keresztény közösségeinket, hogy a mostani, forró napokon, különösen is a nap legmelegebb óráiban nyissák meg templomaik ajtaját, hogy azok menedékhellyé válhassanak. Erre különösen is alkalmasak a forgalmasabb területekhez közelebb eső, régebbi építésű templomépületek.”
Azt javasolja, legyenek ezek olyan helyek,
„Amikor a forróság idején kitárjuk templomaink kapuját, ezzel egyszerre szolgáljuk embertársaink testi jólétét és lelki megerősödését, a keresztény szeretet és az egymás iránt érzett felelősség megvalósulását” – zárul a püspök nyílt levele.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


