Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) tegnapi figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A meteorológusok szerint csütörtök 10 órától hétfő 10 óráig a hőhullám az egész országra kiterjed és erősödik. Pénteken nyugaton és északnyugaton, szombaton már az ország középső és déli részén is, vasárnap pedig országszerte kánikula lesz. A hőterhelés fokozatosan erősödik, a hőmérséklet-páratartalom index a síkvidéki területeken, majd a dombvidéken is eléri, illetve meghaladja a kritikus 80 egységet. A nappali csúcshőmérséklet általában 30 és 39 Celsius-fok között alakul, a legmagasabb értékek az időszak második felében a Nyugati-síkságon várhatók.
Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »


