A törökök bemutatták, hogy a házigazda csoportgyőztes legyőzésével is ki lehet esni a vb-n

A törökök bemutatták, hogy a házigazda csoportgyőztes legyőzésével is ki lehet esni a vb-n

A társházigazda Egyesült Államok válogatottja 3-2-re kikapott az utolsó helyen végzett törököktől a labdarúgó-világbajnokság D jelű négyesének Los Angeles-i mérkőzésén, de így is csoportgyőztesként készülhet a bosnyákok elleni, szerdai összecsapásra.

A török válogatott legutóbb 1954-ben nem jutott tovább a csoportkörből, igaz azóta a jelenlegi csak a második vb-szereplése, 2002-ben bronzérmes volt.

Ezen a mérkőzésen megdőlt a világbajnokságok gólcsúcsa, mivel az első amerikai találat volt a 173. a tornán. Az eddigi legtöbb találat a négy évvel ezelőtti, katari vb-n elért 172 gól tartotta, a játéknap végére pedig már 177 találat az új rekord.

Világbajnokság, D csoport, 3. (utolsó) forduló:

Hírdetés

Törökország-Egyesült Államok 3-2 (2-1)

Los Angeles, SoFi Stadion, 70 492 néző, v.: Gorbal (algériai)

gólszerzők: Güler (10.), Yilmaz (31.), Ayhan (98.), illetve Trusty (3.), Berhalter (49.)

sárga lap: Berhalter (19.)


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »