Egy 2025-ben készült szociológiai felmérés szerint a szlovákiai magyarok között folyamatosan csökken a magyar nyelv használata. Például a vegyesházasságban élők közül csupán minden negyedik személy használja a családon belül a magyar nyelvet.
Hírdetés
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »


