Új szabály lép életbe az Osztrák Nagydíjon

Új szabály lép életbe az Osztrák Nagydíjon

Hőségriadót rendelt el a hétvégi Forma-1-es Osztrák Nagydíjra a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA). Az idei szezonban először kellett ilyen intézkedést foganatosítani. Az ausztriai lesz a szezon nyolcadik futama.

Rui Marques versenyigazgató szerint a hivatalos meteorológiai szolgálat 31 Celsius-fok feletti hőmérsékletet jósol, ezért került sor erre a lépésre.

Hírdetés

A szabály életbe léptetése azt jelenti, hogy a pilóták hűtőmellényt viselhetnek – és az ennek működtetéséhez szükséges berendezést el kell helyezni a versenygépben – vagy ha erről lemondanak, plusz ballasztsúlyt kell tenniük az autójukba.

Ezzel együtt növelik az edzéseken és a versenyen az autók minimumtömegének értékét.


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »