2026. június 25-én a Zselízi Magyar Házban tartotta alakuló ülését a Szlovákiai Magyar Önkormányzati Társulás (SzMÖT). Az alapító közgyűlésen a résztvevők elfogadták az egyesület alapszabályát, megválasztották vezető tisztségviselőit, a szervezet elnökének pedig Őry Pétert, a társulás alapítóját választották. Az új társulás célja, hogy összefogja és hatékonyabban képviselje a magyarok által lakott települések önkormányzatainak érdekeit Szlovákiában.
Hírdetés
Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »


