A Katolikus Szeretetszolgálat intézményeinek hagyományos éves zarándoklatához kapcsolódva idén is megrendezték a Jézus Szíve-búcsút a Mátraverebély-Szentkúti Nemzeti Kegyhelyen. Június 12-én az ország számos pontjáról érkeztek idősek, betegek, hozzátartozóik és segítőik, hogy együtt imádkozzanak testi-lelki erőért, gyógyulásért és megerősödésért.
A 11 órakor kezdődő ünnepi szentmisét megelőzően Vajda Norbert, a Katolikus Szeretetszolgálat főigazgatója, a szentmise elején pedig Orosz Lóránt OFM kegyhelyigazgató köszöntötte a zarándokokat, valamint a szentmise főcelebránsát, Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspököt.
A szentmisén többen koncelebráltak a zarándokokat elkísérő papok közül is, kifejezve az Egyház közösségét és a betegek, idősek iránti különleges figyelmet.
Homíliájában Mohos Gábor püspök Jézus Szívének titkáról elmélkedett.
– mondta.
– emelte ki a szentmise főcelebránsa.
A búcsú egyik legmeghatóbb pillanata a betegek szentségének közösségi kiszolgáltatása volt.
A jelen lévő papok kézrátétellel imádkoztak a hívekért, majd kiszolgáltatták a szentséget azoknak, akik életkoruk vagy egészségi állapotuk miatt kérték azt, és megfelelően felkészültek a fogadására.
A betegek kenete Krisztus gyógyító és megerősítő szeretetének különleges jele, amely reményt, vigaszt és lelki erőt nyújt a szenvedők számára.
A Katolikus Szeretetszolgálat közösségének a Jézus Szíve-búcsú évről évre kiemelt lelki alkalom – a lelki feltöltődés mellett – a találkozásra is.
A közös imádság, a szentmise és a szentségek ünneplése megerősíti az intézmények lakóit, munkatársait és önkénteseit abban a küldetésben, hogy a mindennapokban Krisztus szeretetét közvetítsék egymás felé.
Az idei zarándoklat ismét megmutatta, hogy a hit, az összetartozás és az imádság közössége különleges erőforrás mindazok számára, akik életük és embertársaik nehézségeit hordozzák, és Isten gyógyító szeretetében keresnek reményt és megerősítést.
Forrás és fotó: Katolikus Szeretetszolgálat
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »


