Német László bíboros mutatott be szentmisét a hagyományos horvát nemzetiségi napon Kalocsán

Német László bíboros mutatott be szentmisét a hagyományos horvát nemzetiségi napon Kalocsán

Horvát ajkú hívek találkozóját tartották Kalocsán június 21-én. A horvát nemzetiségi nap kórustalálkozóval kezdődött a kalocsai Nagyboldogasszony-főszékesegyházban, ahol ezt követően ünnepi szentmisét mutatott be Német László bíboros, belgrádi érsek, szentbeszédében is lelkesítve a horvát nyelvű híveket.

Az Antunovity János boszniai püspökről elnevezett hagyományos horvát nemzetiségi emléknap idén horvát templomi kórusok találkozójával kezdődött a kalocsai Nagyboldogasszony-főszékesegyházban.

A rangos találkozót ünnepi szentmise követte, melynek főcelebránsa Német László belgrádi bíboros, érsek volt.

Az ünnepi szentmisén a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye képviseletében Polyák Imre nemzetiségi helynök, valamint Tomaskovity Szabolcs dusnoki plébános, a horvát nyelvű hívek felelőse is koncelebrált, valamint a több, a horvát pasztorációban érintett lelkipásztor is.

A liturgiát követően megkoszorúzták Antunovity János püspök a kalocsai érsekkertben található szobrát.

Hírdetés

Az eseményen a kalocsai horvát önkormányzat, valamint a megyei és országos horvát önkormányzat és Kalocsa város polgármestere is képviseltette magát.

Az ünnepi esemény agapéval, kötetlen beszélgetéssel és a horvát népzenével való ismerkedéssel folytatódott.

Forrás: Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye

Fotó: Koprivanacz Kristóf

Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »