Tíz éve tartották a népszavazást a brit EU-tagságról

Tíz évvel ezelőtt, 2016. június 23-án tartották a népszavazást arról, hogy az Egyesült Királyság az Európai Unió tagja maradjon-e. A referendumon szűk, 51,89 százalékos többségbe kerültek a kilépésre voksolók, és az ország 2020-ban, 47 évi tagság után kilépett az EU-ból.

Hírdetés


Forrás:ma7.sk
Tovább a cikkre »