Szeretettel, hálával és a legnagyobb tisztelettel – 90. születésnapja alkalmából Kisgyörgy Zoltánt, lapunk főmunkatársát köszöntötték Tamás Sándor megyeitanács-elnök kezdeményezésére a sepsiszentgyörgyi vártemplomban összesereglett barátai, tisztelői tegnap bensőséges hangulatú meglepetésünnepségen.
A megyei önkormányzat elnöke „Háromszék közönsége” nevében nyújtotta át a közösség háláját, szeretetét és tiszteletét kifejező díszoklevelet az ünnepeltnek, további jó egészséget, alkotókedvet kívánva mindannyiunk Zoli bácsijának. Nem véletlenül: az eseményen az önkormányzati, civil, egyházi élet képviselői is jelen voltak – nem hiányzott két másik „kilencvenes”, a szentivánlaborfalvi N. Kányádi Mihály és Balázs Antal „kopjafadoktor” –, számos polgármester mellett lapunk képviseletében Farkas Réka főszerkesztő köszöntötte a 90 éves geológust, helytörténeti szakírót, újságírót, a térség nagy tudású ismerőjét, ízes történetek mesélőjét.
A szemmel láthatóan meghatódott Zoli bácsinak a számos jókívánság közepette is megmaradt a lélekjelenléte: futotta egy-két tréfás megjegyzésre, pár kedves szót mindenkihez szólt, és mindannyiunk örömére megerősítette a lapunk munkaközössége által egy nappal korábban szervezett köszöntőn elhangzott ígéretét: amíg tudja, folytatja.
Forrás:3szek.ro
Tovább a cikkre »


