Orbán Viktor: a városi levegő szabaddá tesz, a vidéki levegő pedig magyarrá

Orbán Viktor: a városi levegő szabaddá tesz, a vidéki levegő pedig magyarrá

Az agrárium nem csupán szakpolitikai kérdés, hanem a nemzet függetlenségének, szuverenitásának az egyik legfontosabb kérdése – mondta a Fidesz elnöke kampánykörútjának mezőfalvi állomásán.

Mezőfalván tartott kampánybeszédet Orbán Viktor, a Fidesz elnöke.

Hangsúlyozta, olyan válságokat kell most elhárítani, amit „nem mi okoztunk”, ezt a gyümölcstermesztők jól értik, akik sokszor hiába metszenek, elviszi a tavaszi fagy a termést.

Megígérte, ahogy eddig, ezután is sikerül kívül tartani Magyarországot a háborúból, ez az egyik vállalása. A másik: a haladás – 13. és 14. havi nyugdíjjal, gazdasági növekedéssel, családi- és agrártámogatásokkal, deviza- és aranytartalékkal.

Arról is beszélt, mire kér bizalmat.

„Mi egy vidéki kormány vagyunk. A városi levegő szabaddá tesz, a vidéki levegő pedig magyarrá” – jegyezte meg.

A függetlenség három pilléréről is beszélt:

  • a bankok magyar kézben tartása
  • a kenyér magyar kézben tartása
  • az energia magyar kézben tartása.
  • Hírdetés

    Emiatt az agrárium nem csupán szakpolitikai kérdés szerinte, hanem a nemzet függetlenségének, szuverenitásának az egyik legfontosabb kérdése.

    A vidékfejlesztésben két irányba indultak el:

  • a vidéket újraiparosítják (Szegeden BYD, Nyíregyházán Lego, Kecskeméten Mercedes, Debrecenben BMW)
  • a feldolgozó- és élelmiszeripart a következő négy évben fel kell építeni, ehhez három dolgot tenni: brüsszeli csatákat megnyerni a rossz szabályok ellen, a tulajdon magyar kézben legyen, az ellenőrzés nemzeti kézben maradjon.
  • A gazdaságfejlesztésnek négy területe lesz:

  • elektromosautó-ipar
  • gyógyszeripar
  • hadiipar
  • élelmiszeripar, ez lesz a legfontosabb.
  • Orbán Viktor megállapodott a Magosszal és az Agrárkamarával is, mert a legfontosabb a víz.

    „Magyarország édesvíz-nagyhatalom, csak nem jól csináljuk, az a feladat, hogy csináljuk jól” – szólított fel.

    A vizet most nem levezetni, hanem megtartani kell, hogy az a gazdák rendelkezésre álljon, önálló fejezete lesz az Alföld-programnak, ami a vízre épül majd.

    Eközben fenyegeti az agráriumot a Mercosur-megállapodás, amelyet meg kell akadályozni, ezért is kell okosan szavazni szerinte április 12-én. Ennél nehezebb feladat az ukránokkal kapcsolatos, ők „kemény csávók”, akik felrobbantották a németek energiavezetékét, most pedig olajblokádot alkalmaznak Magyarországgal szemben, ezért nem szabad beengedni őket az EU-ba, „nem tartozunk nekik semmivel”.

    Megígérte, lezárja az ukrán termékek elől a határokat, hogy azok ne ölhessék meg a magyar gazdaságot, szűkebben a magyar agráriumot.


    Forrás:infostart.hu
    Tovább a cikkre »