Az erdő és az ember kapcsolatát állítja középpontba a MOME idei alkotópályázata

Az erdő és az ember kapcsolatát állítja középpontba a MOME idei alkotópályázata

Share 0 Post 0 Share Még nem késő pályázni a 2,5 millió forintos állami energiatároló támogatásra! Kattintson ide! (x)

Hatodik alkalommal hirdeti meg Ugrás a jövőbe című alkotópályázatát a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) a 7-10. osztályos diákok számára, az idei pályázat középpontjában az erdő és az ember kapcsolata áll – tájékoztatta az intézmény az MTI-t. A közlemény szerint a szervezők olyan 2-5 fős csapatok jelentkezését várják, akik kreatív ötletekkel reagálnának a jövő kihívásaira. A pályaművek többféle formában – analóg, digitális vagy vegyes technikával – készülhetnek. A diákok grafikával, fotóval, kisfilmmel, animációval, termék- vagy szolgáltatástervvel, illetve akár építészeti koncepcióval is nevezhetnek. A pályázati kiírásban felhívták a figyelmet, hogy az erdők kulcsszerepet játszanak a Föld ökológiai egyensúlyában: oxigént termelnek, szén-dioxidot kötnek meg, élőhelyet biztosítanak és hozzájárulnak a klíma szabályozásához. A klímaváltozás idején azonban ezek az ökoszisztémák egyre nagyobb nyomás alatt állnak. Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) adatai szerint világszerte évente mintegy 10,9 millió hektár erdőt irtanak ki. A pályázat arra keresi a választ, hogyan élhet együtt az ember és az erdő valóban fenntartható módon, és milyen szerepe lehet a jövőben az erdők megóvásában.

A sajtóanyag szerint az idén hatéves pályázat célja, hogy a felnövekvő generációknak lehetőséget teremtsen pozitív módon szembenézni globális kihívásokkal. „A verseny közös gondolkodásra hív a klímavédelem, szegénység és más hasonló, mindenütt jelen lévő problémák kapcsán. Egy olyan edukációs folyamatba kapcsolja be a diákokat, amely során elsajátítják a designgondolkodás alapjait, s amelynek eredményeképp tudatosabban láthatják a jövő problémáit – és a felelősséget is, amellyel a Földért tartozunk” – írták a szervezők.

Hírdetés

A regisztrált csapatok online felkészítő alkalmakon kapnak segítséget az első fordulós pályamunkák elkészítéséhez. A második fordulóba jutó csapatok a MOME oktatóinak mentorálásával többhetes intenzív felkészítő folyamatban vesznek részt, amelynek során skicc- és makettworkshopokon, valamint egy intenzív műhelyhéten dolgoznak tovább ötleteiken. A döntőbe jutó tíz csapat mindegyike mentorációban részesül, a győztesek pedig a MOME és partnerei által felajánlott kulturális programokra szóló jegyeket és digitális eszközöket kapnak – olvasható az MTI-hez eljuttatott dokumentumban.

Share 0 Post 0 Share


Forrás:alternativenergia.hu
Tovább a cikkre »