Az elsődleges vizsgálatok szerint valószínűleg az egyik szobában történt robbanás okozhatta a három halálos áldozatot és huszonhét sérültet követelő, Budakeszin péntekre virradóra történt háztüzet – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján.
Beluzsárné Belicza Andrea azt mondta: már az elsődleges vizsgálatok és meghallgatások során kiderült, hogy valószínűleg az egyik szobában történt egy robbanás, és attól keletkezett a tűz. Azt, hogy pontosan mi és hogyan okozta a tüzet, majd csak a tűzvizsgálat után tudják megmondani – tette hozzá.
Az elsődleges vizsgálatok arra is rámutattak, hogy az épületben több szabálytalanság mellett valószínűleg a gázvételezés sem volt szabályos.
Az ügyben közveszélyokozás miatt indult büntetőeljárás – közölte.
Beluzsárné Belicza Andrea kérdésekre válaszolva elmondta, az elsődleges adatok szerint
az érintett épületben, „ami munkásszállónak is nevezhető”, 47-en tartózkodtak, és mind a 47 ember magyar állampolgár.
https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https://www.facebook.com/reel/2304622986703590/&show_text=0&width=560
.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


