Kaliňák: 2022-ben nyolc MiG-29-es vadászgép repült, nem voltak ócskavasak

Kaliňák: 2022-ben nyolc MiG-29-es vadászgép repült, nem voltak ócskavasak

A repülési naplók tanúsága szerint 2022-ben nyolc MiG-29-es vadászgép volt repülőképes. Robert Kaliňák (Smer-SD) védelmi miniszter szerint ez azt bizonyítja, hogy az Ukrajnának eladományozott gépek nem „ócskavasak” vagy „roncsok” voltak. Hozzátette: ez cáfolja Rastislav Remeta pozsonyi kerületi ügyész állításait, aki szerint a vadászgépek értéke szinte a nullával volt egyenlő. Kaliňák ezt a kormányülést követő sajtótájékoztatón jelentette ki. A kormány szerdán tudomásul vette a védelmi tárca tájékoztatását a haditechnikai eszközök eladományozása miatt tett büntetőfeljelentésekről.

Kaliňák szavai szerint zavarónak tartja, hogy míg a repülési napló kivonata szerint nyolc gép repült, az ügyész azt állítja, hogy csak egy volt üzemképes.

„Vagy csak abból indul ki, amit valaki mondott neki – és akkor ez egy valóban botrányos nyomozás –, vagy szándékosan elhallgatta az igazságot, ami talán még rosszabb eset”

– jelentette ki a miniszter.

A bűnüldöző szervek az előző választási ciklus alatt Ukrajnának nyújtott segítséggel kapcsolatos négy büntetőeljárásból hármat már lezártak. A nyomozás megszüntetésével vagy a feljelentés elutasításával zárult le a MiG-29-es vadászgépek és az S-300-as légvédelmi rendszer adományozásának ügye, valamint a vadászgépek szervizelését biztosító orosz céggel kötött szerződés felmondása is. A rendőrség továbbra is vizsgálja a műszaki dokumentáció átadását Ukrajna katonai attaséjának. Erről február 5-én tájékoztatott Rastislav Remeta pozsonyi kerületi ügyész.

Hírdetés

Lezárták a nyomozást, az ügyész szerint teljesen törvényes volt a migek és a légvédelmi rendszer átadása az ukránoknak

Jaroslav Naď volt védelmi miniszter üdvözölte a híreket, és kijelentette: büszke korábbi kormányára, amely szerinte gazdaságilag, jogilag és erkölcsileg is helyesen járt el.

A védelmi minisztérium erre úgy reagált, hogy az ügyész félrevezető információkat közölt, és a tárca további jogi lépéseket helyezett kilátásba.

Folytatódik az Ukrajna felfegyverzése miatt kirobbant botrány: a védelmi tárca felülvizsgálatot akar

Teraz.sk

Nyitókép forrása: AP Photo/Tomas Benedikovic


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »