Pellegrini és Pavel együtt nyitották meg az olimpiai házat: Szlovákia és Csehország megmutatta kivételes kapcsolatát

Pellegrini és Pavel együtt nyitották meg az olimpiai házat: Szlovákia és Csehország megmutatta kivételes kapcsolatát

Peter Pellegrini szlovák államfő cseh kollégájával, Petr Pavellel közösen nyitotta meg a Cseh Olimpiai Házat. Hasonló módon, együtt fogják ünnepélyesen megnyitni a Szlovák Olimpiai Házat is.

Pellegrini szerint az olimpiai házak kölcsönös megnyitása megerősíti a szlovákok és csehek közötti felettébb szoros, baráti viszonyt. Az államfő ma érkezett Milánóba, ahol részt vesz a 2026-os téli olimpiai játékok ma esti megnyitó ünnepségén a San Siro stadionban, hogy személyesen támogassa a szlovák sportolókat.

Különleges gesztus az olimpián

„Abban a megtiszteltetésben van részem, hogy részt vehetek a 25. téli olimpiai játékok megnyitóján, és felavathatom a szlovák házat. Ma már Petr Pavel cseh elnökkel közösen megnyitottuk a Cseh Olimpiai Házat is. Nagyon örülök, hogy holnap nálunk, a csodálatos Szlovák Olimpiai Házban üdvözölhetjük az elnök urat, amely valószínűleg az egyik legszebb az egész olaszországi téli olimpián”

– nyilatkozta a szlovák köztársasági elnök.

Megjegyezte, hogy a szlovák és cseh házak kölcsönös megnyitása a két nemzet közötti kivételes kapcsolat jelképe. Az elnök szavai szerint ezzel a gesztussal azt kívánták megmutatni, hogy a két ország viszonya átlagon felüli, és valószínűleg ez az egyetlen két nemzet, amely kölcsönösen részt vesz egymás olimpiai házainak megnyitásán.

Az olimpia mint a kölcsönös támogatás tere

Hírdetés

Pellegrini szerint az olimpia nemcsak a versenyzésről szól, hanem a nemzetek közötti kölcsönös támogatásról is.

„Hiszem, hogy még ha néha ellenfélként is találkozunk a különböző sportágakban, a szlovák szurkolók mindig szorítani fognak a cseh sportolók sikereiért – és bízom benne, hogy ez fordítva is így lesz”

– tette hozzá az elnök, sok sikert kívánva a cseh versenyzőknek.

Meggyőződését fejezte ki, hogy a látogatók élvezni fogják a győzelmek örömét a Cseh Olimpiai Házban, egyúttal meghívta a cseh szurkolókat a szlovák házba, amelynek megnyitójára holnap kerül sor a cseh elnök jelenlétében.

Pellegrini végül nagyra értékelte, hogy Szlovákia népes küldöttséggel képviselteti magát az olimpián.

„Bízom benne, hogy sportolóink büszkén, kettős kereszttel a mellkasukon képviselik majd a Szlovák Köztársaságot. Már most várom nemcsak a megnyitót, hanem azokat a helyszíneket is, ahol jelenlétemmel közvetlenül támogathatom kiváló sportolóinkat”

– zárta gondolatait az államfő.

SITA

Nyitókép forrása: Petr Pavel/Facebook


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »