Túszdráma Nyitra mellett: Fegyveres férfi tarthat fogva két gyermeket

Túszdráma Nyitra mellett: Fegyveres férfi tarthat fogva két gyermeket

Nagy erőkkel vonult ki a rendőrség a Nyitrai járásban fekvő Lapásgyarmat (Golianovo) községbe, ahol a sajtó információi szerint az egyik családi házban túszdráma zajlik. Az elsődleges információk szerint egy férfi két kiskorú gyermeket tart fogva, a helyszínen a kommandósok is beavatkoznak.

Az esetről beszámoló Nový Čas helyi lakosoktól úgy értesült, hogy a konfliktus hátterében családi vita állhat. A gyerekekért édesanyjuk érkezett, aki korábban elköltözött a férfitól, ám az apa nem engedte el őket. A helyzetet súlyosbítja, hogy az információk szerint a férfi rendelkezik fegyvertartási engedéllyel, és vélhetően lőfegyverek is vannak nála a házban.

Tomáš Havetta, a Nyitrai Kerületi Rendőrkapitányság szóvivője megerősítette a rendőrségi intézkedés tényét, azonban az ügy érzékenységére való tekintettel egyelőre nem közölt részleteket. A rendőrség ígérete szerint amint a helyzet lehetővé teszi, azonnal tájékoztatást adnak a fejleményekről.

Hírdetés

pravda.sk, cas.sk

Nyitókép forrása: canva.com


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »