Oroszország kész jogilag is dokumentálni, hogy nem áll szándékában megtámadni a NATO-t vagy az EU-t

Oroszország kész jogilag is dokumentálni, hogy nem áll szándékában megtámadni a NATO-t vagy az EU-t

Oroszország kész egy jogilag kötelező erejű dokumentumban megerősíteni, hogy nem áll szándékában megtámadni az Európai Unió (EU) vagy az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) egyetlen tagállamát sem. Ezt hétfőn (december 22-én) jelentette ki Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes a Reuters és a TASSZ hírügynökségek jelentése szerint.

„Határozottan nincs tervünkben az EU- és NATO-országok megtámadása. Oroszország nem törekszik olyan agresszív célokra, amelyeket egyesek tulajdonítanak neki” – jelentette ki Rjabkov.

Vlagyimir Putyin elnök korábbi nyilatkozataira utalva hozzátette: Oroszország „kész ezt akár jogilag is dokumentálni, amennyiben a jelenlegi válság lehetséges megoldása az egyenlő és oszthatatlan biztonság elvén alapul”.

Európát teszik felelőssé a feszültségért

Az orosz külügyminiszter-helyettes szerint az európai országok ellenséges lépései miatt továbbra is fennáll az Oroszország és a NATO közötti konfrontáció veszélye, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok „kiegyensúlyozottabb politikát” folytat.

Hírdetés

„Washington Oroszországgal szembeni kiegyensúlyozottabb politikája ellenére az Oroszország és a NATO közötti összecsapás kockázata továbbra is jelentős az európai országok elégtelen és ellenséges lépései miatt” – mondta Rjabkov.

Az orosz diplomata kitért arra is, hogy az európai országok a Moszkva felől érkező állítólagos fenyegetés miatt kezdtek nagyszabású fegyverkezésbe.

„Bár vadul hangozhat, a háború előtti pszichózist rosszindulatúan táplálják az olyan felhívások – szinte szó szerint idézem –, hogy ‘készüljünk fel egy olyan nagyszabású háborúra, amilyenben nagyapáink harcoltak’” – fogalmazott Rjabkov.

Hozzátette: Európában jelenleg nagyon kevesen hajlandóak olyan biztonsági architektúrát építeni, amely nem Oroszország ellen, hanem Oroszországgal közösen jön létre. Szerinte egy ilyen forgatókönyvből a „kollektív Nyugat csak profitálna”.

TASR

Nyitókép forrása: Alexander Kazakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »