Az Egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont díszudvarán november 29-én, advent első vasárnapjának előestéjén ünnepélyesen meggyújtották az első adventi gyertyát. Az egybegyűlteket Hernádfői Csaba igazgató köszöntötte.
Az ünnepélyes gyertyagyújtásra az egri Jó Pásztor Óvoda óvodásai az ünnepvárás hangulatáhhoz illő verses-énekes műsorral készültek.
A készület idejéről szóló evangéliumi részletet Buda Péter, az Egri Hittudományi Főiskola teológiai tanára, a Fájdalmas Anya Plébánia plébánosa olvasta fel.
Rövid elmélkedésében úgy fogalmazott:
Jézus azonban azt is elmondja: virrasszatok, álljatok készen. Így tudatja, hogyan kell várnunk. Az advent színe a lila. A bűnbánat színe mutatja, hogy mindig, mindennap meg kell térnünk, s így készüljünk a nagy találkozásra – hangsúlyozta a lelkipásztor.
Végül Buda Péter atya megáldotta a koszorút és a jelenlévőket.
Forrás és fotó: Egri Főegyházmegye
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »


