Leszakadt az első hó, az ország több pontján is gondok lehetnek a közlekedésben Nagy Roland2025. 11. 21., p – 10:45
A rendőrség arról tájékoztatott, hogy a keleti régiókban több útszakasz is járhatatlanná vált a havazás miatt.
A rendőrség a hivatalos Facebook-oldalán figyelmeztetett arra, hogy aki péntek reggel a keleti régiókban közlekedik, az bizony fennakadásokra számíthat.
Emlékeztettek, hogy teljes Eperjes megyében másodfokú riasztás van érvényben, ami a közlekedést is jelentősen megnehezíti, hiszen hóviharokra és hótorlaszokra kell készülni.
Forgalomkorlátozásokkal már most is számolni kell:
a D1-es autópályán mindkét irányban (Csütörtökhely–Poprád);az I/77-es úton (Kisszabados–Abroncsos), (Alsózúgó–Podolin);illetve átjárhatatlan a Vernár-hágó és a Branyiszkói-hágó.
A rendőrség továbbá arról is beszámolt, hogy Zsolna megyében, Sztrecsény község határában átjárhatatlan a I/18-as út, mivel egy kamion felborult. A TASR ügynökség értesülése alapján sérült is van a helyszínen.
A hatóságok mindenkit arra kérnek, hogy vezessen rendkívül óvatosan, tájékozódjon az aktuális közlekedési hírekről, illetve fontolja meg az utazás fontosságát.
Kapcsolódó cikkünk
Szlovákia időjárása jelentős fordulat előtt áll, ugyanis az új, nagy felbontású előrejelző modellek már nemcsak az északi és keleti térségekben, hanem a nyugati országrészben is komoly havazást jeleznek.
A meteorológusok szerint a következő 24 órában olyan mennyiségű hó érkezhet, amely még a tél közepén sem számít mindennaposnak. A szakemberek több hullámban érkező csapadékra figyelmeztetnek, amely a nyugati alföldeken is megjelenhet – közölte az imeteo.sk.
A legnagyobb fennakadásokra északon és keleten lehet számítani, a friss hóvihar akár 20–30 centiméteres hóréteget is hozhat rövid idő alatt. A helyzetet tovább nehezíti, hogy péntekről van szó, amikor a forgalom amúgy is nagy, így a hó érkezése várhatóan jelentős közlekedési zavarokkal jár majd.
Nyugaton kezdetben esőre, később vegyes csapadékra lehet számítani, ám péntek estére megérkezik a hideg levegő, amely gyorsan havazásba fordítja az időt. A modellek szerint Pozsony, Dunaszerdahely, Komárom és több környező járás is számíthat arra, hogy az eső átcsap hóba, majd az éjszaka folyamán egyre intenzívebbé válik a csapadék. A modellek 17 és 23 óra között jósolják a leghevesebb havazást, amikor egyes térségekben óránként akár egy centiméter hó is hullhat.
A várható hómennyiség területenként eltérő lesz, a Kis-Kárpátok északi oldala kevesebb, míg a szélnek kitett déli lejtők akár tíz centiméternél is több friss havat kaphatnak.
A nyugati alföldeken 1–3 centiméteres hóréteg alakulhat ki, Dunaszerdahely és Komárom környékén pedig 3–5 centiméterrel számolnak a meteorológusok.
(tvnoviny)
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


