Katalin hercegné igazi arca anyaként

Katalin hercegné igazi arca anyaként

Katalin hercegné igazi arca anyaként Károly Beáta2025. 08. 28., cs – 10:10

Ha valaki, hát Katalin hercegné pontosan tudja, mit jelent a „szülői jelenlét”. Bár a világ figyelme kíséri minden lépését, amikor gyermekeiről van szó, minden más háttérbe szorul. És ezt nem csak a királyi udvarból lehet észrevenni – az iskolában más szülők is felfigyeltek rá.

Közvetlen és természetes

Egy édesapa szerint Katalin mindig barátságos és közvetlen, szinte pillanatok alatt oldja a hangulatot. 

„Ami a leginkább meglepett, hogy minden gyerekkel tud beszélgetni. Semmi formalitás, egyszerűen olyan, mintha egy lenne közülünk” 

– mesélte.

A sport a szívügye

Nem titok, hogy Vilmos herceggel együtt nagy hangsúlyt fektetnek a sportos életmódra. Panthea Parker, egy iskolatárs édesanyja elárulta: 

„Mindig azon vannak, hogy a gyerekeik megszeressék a mozgást. És az is rengeteget számít, hogy Kate szinte minden meccsen ott van.”

A pálya szélén, de mindig figyelőn

Akár rögbi, akár foci, a cambridge-i gyerekek csapatai gyakran mérkőznek meg más iskolákkal. 

„Sokszor látom őt a pálya szélén. Nem tolakszik az előtérbe, inkább csendesen szurkol, de sosem hiányzik. Mindig ott van, és ez meglátszik a gyerekeken is” 

– mesélte Parker a Hello! magazinnak.

Példamutató anyai odaadás

Az elegáns, mindig kedves hercegné odaadása más szülőknek is feltűnik.

Hírdetés

 „Soha nem hagyja ki a gyerekei meccseit, hihetetlenül elkötelezett. Én is ott vagyok minden alkalommal, különben honnan tudnám?” 

– tette hozzá mosolyogva egy másik szülő.

Katalin így nemcsak a nyilvánosság előtt testesíti meg a modern, odaadó anyaképet, hanem az iskolai mindennapokban is, ahol egyszerűen „csak egy anyuka” – a lehető legjobb értelemben.

(casprezeny, pluska)

Kapcsolódó cikkünk

Tündérmesének indult, ám Diana hercegné (†36) számára a Károly herceggel (75) kötött házasság már a kezdetektől inkább rémálomnak bizonyult. Egy levele igazolja, mi zajlott a palota falai között. Akkoriban ezek csak az első jelek voltak, annak a történetnek a kezdete, amit mára az egész világ ismer.

1981. július 29-én harangok zúgása és milliók szeme láttára valóságos romantikus regény elevenedett meg, Diana hercegné hozzáment a brit trónörököshöz. Alig két nappal a grandiózus esküvő után levelet írt – ezt a levelet most árverésre bocsátják, és tartalma igencsak érdekes. 

A kézzel írt, őszinte levél megmutatja, milyen törékeny volt Diana a királyi pompa árnyékában. A levél tele van érzelemmel, hálával, de némi keserű humorral is. Diana azt a Mark Simpson nevű udvarmestert szólította meg benne, aki az első napokban segítette őt a beilleszkedésben. Egy hétköznapi lányból egyik napról a másikra hercegné lett – de mint ismeretes, Diana sosem tudott igazán otthonra lelni ebben a világban.

„Kedves Mark, szeretném megköszönni a kedvességedet és türelmedet, amit attól a pillanattól fogva tanúsítottál, hogy beköltöztem a Buckingham-palotába. A társaságod sokkal elviselhetőbbé tette az ittlétemet, mert rettenetesen magányosnak éreztem magam. Annyit nevettünk – ezt nem tudom elégszer megköszönni.”

A levélben azt is említi, hogy másnap indul a Britannia nevű jachtra, és tréfásan megjegyzi: nem volt ideje gabonapelyhet enni, és nem tudja, hogyan fogja ezt túlélni. A mosoly mögött azonban valami sokkal sötétebb kép lapult – az elszigeteltség és a nyomás érzése, amit az új élete hozott magával.

A ruháit is visszakérte

A levelet több mint 300 Diana-hercegnéhez köthető tárgy társaságában bocsátják aukcióra június 26-án, Beverly Hillsben. A Julien’s Auctions aukciósház társalapítója és ügyvezető igazgatója, Martin Nolan szerint ez az egyik „legkedvesebb darabja”, mert „mindent elmond”. A levélből egyértelműen kiderül, hogy a királyi családban eltöltött első napjai „nem voltak vidámak”, így különösen nagyra értékelte az olyan egyszerű dolgokat, mint egy baráti beszélgetés egy tál gabonapehely mellett.

„Az anyakirálynőtől és a királynőtől meg kellett tanulnia, hogyan kell pukedlizni és viselkedni, de Mark mindig meg tudta nevettetni” 

– tette hozzá Nolan a People magazinnak. A levél becsült értéke 4–6 ezer dollár, de akár jóval többet is érhet.

Ez a levél ritka tanúságtétel arról, hogy a tündérmese már a kezdet kezdetén repedezni kezdett. Diana, aki empátiájával és emberségével meghódította a világot, csak egy ember volt – szomorú, magányos és sebezhető. És talán éppen ezért őrzik ma is milliók a szívükben.

A Princess Diana’s Style & A Royal Collection című aukción nemcsak Diana kézzel írt leveleit és jegyzeteit árverezik el, hanem ikonikus ruháit is. Sok darab jótékonysági üzenetet hordoz.

„Egyes ruhákat maga Diana adott el egy 1997-es jótékonysági aukción. Előtte azonban odaadta őket a barátainak. Később felhívta őket, és azt mondta: Aukciót tartok, szükségem van azokra a ruhákra. Nem vicces? Persze, visszaadták neki. Végül több mint 3 millió dollár gyűlt össze jótékonysági célokra”

 – mesélte Martin Nolan.

(pluska)


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »