Egyre nagyobb a természetes népességfogyás Hollandiában, de a bevándorlók által mégis nőtt a népesség

Az idei év első felében tovább nőtt a születések és halálozások közötti negatív különbség Hollandiában – közölte a holland statisztikai hivatal (CBS) kedden közzétett jelentésében.

 

Január és június között mintegy 81 ezer gyermek született, míg több mint 89 500 ember halt meg, ami közel 9 ezer fős népességcsökkenést jelent a természetes demográfiai folyamatok alapján. Egy évvel korábban ugyanezen időszakban a különbség még 7 ezer körül volt.

 

Hírdetés

A holland lakosság létszáma évek óta kizárólag a bevándorlás révén növekszik, mivel az idősebb korosztályok részaránya folyamatosan nő, ebből következően pedig a halálozások száma tartósan meghaladja a születésekét. Az idei első hat hónapban így is közel 37 ezer fővel nőtt a népesség, ami a növekedésben enyhe csökkenést mutat a tavalyi azonos időszakhoz képest.

 

A CBS adatai szerint az Európai Unión belüli migráció visszaesett az év első felében: különösen Lengyelországból és Bulgáriából csökkent a Hollandiába érkezők száma. Ugyancsak csökkent az Ukrajnából érkező menekültek száma.

 

Ezzel szemben a nem európai országokból, különösen Ázsiából érkező migránsok száma nőtt. A legtöbben Szíriából érkeztek: 2025 első fél évében körülbelül 15 500 szíriai állampolgár költözött Hollandiába – közölte a statisztikai hivatal.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »