Időközi polgármester-választás lesz Kiskunfélegyházán októberben.
Időközi polgármester-választást tartanak októberben Kiskunfélegyházán, miután Csányi József polgármester július 9-én lemondott tisztségéről. Az önkormányzati jegyzői iroda tájékoztatása szerint a polgármesteri feladatokat július 10-től teljes jogkörrel Balla László alpolgármester látja el az új polgármester megválasztásáig – írja a baon.hu.
A vonatkozó jogszabályok értelmében a polgármester tisztségének lemondás miatti megszűnése esetén 120 napon belül időközi választást kell kitűzni. A választás időpontját a Helyi Választási Bizottság tűzi ki, a kitűzést követő 70. és 90. nap közé eső vasárnapra, ami várhatóan októberre esik.
A Helyi Választási Iroda már megkezdte az időközi választás előkészítését – közölte Vargáné Rácz Judit jegyzői irodavezető.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


