A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája ismeretlen tettes ellen indított eljárást a szombati, betiltott Pride-rendezvény miatt. A hatóság részleteket nem közölt, arra hivatkozva, hogy a nyomozás érdekei ezt nem teszik lehetővé.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda ismeretlen tettes ellen folytat nyomozást – válaszolt a 24.hu kérdéseire a hatóság.
Korábban a rendőrség csak annyit közölt, hogy vizsgálatot indítottak a szombati Pride ügyében, a portál megkeresésére azonban közölték: „a szombati megtiltott gyülekezés résztvevőivel összefüggésben a rendőrség vizsgálja a történéseket. A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda ismeretlen tettes ellen folytat nyomozást, amelyről az eljárás érdekeire tekintettel bővebb tájékoztatást nem áll módunkban adni.”
A hatóság levélből nem derült ki, hogy a nyomozás a szervezőkre, a fellépőkre, vagy mindenkire kiterjed-e, mindenesetre a lap kérdései között ez is szerepelt.
Orbán Viktor a Harcosok Klubja tagjainak küldött üzenetében már a Pride másnapján belengette, hogy az esemény résztvevői büntetésre számíthatnak. Erről bővebben itt írtunk.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


