Bár a Mi Hazánk Mozgalom sikeresen megakadályozta az „LMBTQP-propagandafelvonulást” a Szabadság hídon, de a rendőrség „törvénytelenül útját állta” a párt másik hasonló területfoglalásának, ezért az ügyészségen feljelentik a rendőrséget – közölte az ellenzéki párt alelnöke.
Novák Előd emlékeztetett, a Mi Hazánknak egy szabályosan bejelentett, hatóságilag jogerősen tudomásul vett gyűlése lett volna Szent Gellért rakparton, azonban a rendőrség a Budapest Büszkeség menetén vonulók miatt nem engedte fel a Szabadság hídra a párt aktivistáit.
„Ma a gyülekezési joga csak a normalitáspárti erőknek sérült” – hangoztatta az ellenzéki politikus, megjegyezve, a karhatalom fellépését a törvénytelenül vonulók „Szép volt, fiúk!” kiáltásokkal díjazták.
A kormány letérdelt a homoszexuális lobbi előtt, a Tisza Párt pedig szintén meghátrált és beállt az LMBTQP-nagykoalícióba – fogalmazott.
A Mi Hazánk alelnöke hangsúlyozta, a párt szombaton inkább a pilisi Hazai Vásár nevű fesztiváljára mozgósított, ezért a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalommal közös hídlezárása nem rendezvény, nem tüntetés, „inkább csak villámcsődület, performansz, becsületbeli ügy” volt számukra.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


