Peter Pellegrini államfő csütörtök reggel Robert Fico (Smer-SD) kormányfővel és Richard Rašival (Hlas-SD) házelnökkel tárgyalt a bel- és külpolitikai kérdésekről. A megbeszélés során bejelentette, hogy kerekasztal-beszélgetést kezdeményez a parlamenti pártok vezetőivel a védelmi és biztonsági kiadások növelésének témájában.
„Az államfő jövő hétre hívja össze a parlamenti pártok elnökeit egy kerekasztal-beszélgetésre, amelynek témája az egyre sürgetőbb védelmi és biztonsági kiadások növelése lesz, különös tekintettel a júniusi hágai NATO-csúcs előtt”
– közölte a kommunikációs osztály. A kezdeményezést mindhárom legfőbb közjogi méltóság támogatta. Pellegrini, Fico és Raši ezen kívül összehangolták a következő hetekre tervezett politikai programjukat is.
Teraz.sk
Nyitókép forrása: Peter Pellegrini hivatalos facebook-oldala
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »


