A norvégok egy félidő alatt három gólt szereztek és végül 3–0-ra nyertek a Squadra Azzurra ellen.
A Luciano Spalletti által irányított olaszoknak ez volt az első mérkőzésük a 2026-os világbajnoki selejtezőkben. Az Oslóban szenzációs játékot mutató norvégok eddig háromból hármat nyertek, s fölényesen vezetik a csoportot.
Ebben az ötösben szerepel még Izrael, Észtország és Moldova. A csoportból az első helyezett jut ki a 2026-os vb-re, a második playoffot játszik majd.
Az olaszok történetük során először kaptak három gólt vb-selejtezőn az első félidőben. A 2022-es torna előtt vereséggel zártak, történetük során először kaptak ki két egymást követő vb-selejtezőn. S még valami: először nem szereztek gólt egymást követő három vb-selejtezőn, ezekből kettőt az előző sorozatban játszottak még.
A norvégok góljait Sörloth, Nusa és Haaland lőtte. Olasz források szerint veszélybe került a szövetségi kapitány, Spalletti állása. A Squadra Azzurra hétfőn a még pont nélküli Moldovát fogadja Reggio Emiliában.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »


