Izraeli-palesztin – A Hamász elutasítja a teljes lefegyverzést Kulcsár Péter2025. 03. 04., k – 16:15
Elutasította és átléphetetlen határvonalnak nevezte Izrael a Hamász és a Gázai övezetben aktív más dzsihadista szervezetek teljes lefegyverzését kedden a Hamász terrorszervezet egyik parancsnoka, Számi Abu Zuhri azt követően, hogy Izrael bejelentette, a tűzszünet feltétele a Gázai övezet teljes lefegyverzése.
Abu Zuhri újságíróknak leszögezte: minden, a lefegyverzésre irányuló tárgyalás értelmetlen, hozzátéve: az ilyen jellegű kérés nem csupán a Hamász, hanem minden más csoport számára elfogadhatatlan.
„Erről nem tárgyalunk” – jelentette ki, aláhúzva, hogy „az ellenálláshoz való jog nem képezheti alku tárgyát”.
Aláhúzta továbbá azt is, hogy nem hajlandóak tárgyalni az övezetben élők kitelepítéséről sem, illetve felszólította a tűzszüneti tárgyalásokban közvetítő országokat és a nemzetközi közösséget, gyakoroljanak nyomást Izraelre, hogy hagyjon fel a megszállással, teljesítse kötelezettségvállalásait és ne kezdje újra a harci cselekményeket.
Gideon Szaár izraeli külügyminiszter a sajtónak Jeruzsálemben azt mondta, Izrael csak az összes, az övezetben fogva tartott túsz elengedése, a meghalt túszok holttestének kiadása és az övezet teljes lefegyverzése esetén hajlandó tárgyalni a tűzszünet második szakaszáról.
Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »


