Tagle bíboros rózsafüzér imádságot vezetett a Szent Péter téren Ferenc pápa gyógyulásáért

Tagle bíboros rózsafüzér imádságot vezetett a Szent Péter téren Ferenc pápa gyógyulásáért

Február 25-én, kedden este másodszor is imádságra gyűltek össze az emberek a vatikáni bazilika előtti téren a Szentatya gyógyulásáért. Az Evangelizáció Dikasztériumának proprefektusa, Luis Antonio Tagle bíboros vezette a rózsafüzért, a fájdalmas titkokon való elmélkedve. Több százan kapcsolódtak be az imádságba, köztük családok, fiatalok, szerzetesek, papok, bíborosok.

Este kilenckor először énekek csendültek fel, hogy bevezessenek a pápáért való imádságba, a rózsafüzér fájdalmas titkairól való elmélkedésbe. A vatikánvárosi vikariátus immár a második egymást követő estén szervezte meg az imádságot a Szent Péter-bazilika előtti téren, hogy Ferenc pápa gyógyulásáért fohászkodjanak, akit február 14-e óta a római Gemelli-klinikán kezelnek.

A Szentszéki Sajtóközpont 25-i esti sajtóközleménye szerint a pápa állapota továbbra is kritikus, de stabil.

A Mária-imádságot – hogy Ferenc pápa a Szűzanya közbenjárására „megtapasztalhassa a feltámadott Úr szerető jelenlétét és a keresztény közösség szolidaritását” – Luis Antonio Tagle bíboros vezette.

„Az első fájdalmas titok: Jézus imája az Olajfák hegyén” – jelentette be az első felolvasó, majd Tagle bíboros elmondta a Miatyánk első részét. Mély elmélyülés jellemezte az alkalmat, az emberek a Szent Péter-bazilika felé fordulva imádkoztak Bernini oszlopsorainak ölelésében, ujjaikkal a rózsafüzér szemeit morzsolva.

Hírdetés

A Római Kúria számos képviselője jelen volt, köztük Mauro Gambetti, Baldassare Reina, Robert Francis Prevost, Giovanni Lajolo, Raymond Leo Burke, José Tolentino de Mendonça, Robert Sarah, Mario Grech, Rolandas Makrickas bíborosok és Raffaella Petrini nővér, aki március 1-jétől a Vatikánvárosi Állam Kormányzóságának elnöki tisztét veszi át.

A loretói litánia zárta az imádságot, amelynek végén Tagle bíboros kérte Istent, küldje el Lelkét, „hogy segítsen minket gyengeségünkben, hogy a hitben kitartva növekedjünk a szeretetben, és együtt haladjunk az áldott reménység felé”.

Végül gregorián ének hangzott fel, egy ősi imát – Oremus pro pontifice – énekeltek el a pápáért, hogy a Mindenható őrizze meg, „adjon neki életet és egészséget, tegye boldoggá a földön, és őrizze meg minden gonosztól”.

Miután a tömeg elhagyta a Szent Péter teret, egy kis csoport még maradt, és folytatta az imát a Szentatyáért.

Forrás: Vatican News olasz nyelvű oldala

Fotó: Vatican Media

Thullner Zsuzsanna/Magyar Kurír


Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »