Tűzoltóság: Nem árt az óvatosság, ha a hazai tavakon korcsolyáznánk

Tűzoltóság: Nem árt az óvatosság, ha a hazai tavakon korcsolyáznánk

A tűzoltók arra figyelmeztetik az embereket, hogy legyenek óvatosak a befagyott tavakon vagy halastavakon.

„Soha ne lépjenek a jégre, ha nem biztosak annak vastagságában és szilárdságában.”

– hangsúlyozza a Tűzoltó- és Mentőszolgálat (HaZZ) a közösségi médiában, hozzátéve, hogy a biztonságos közlekedéshez ajánlott jégvastagság legalább tíz centiméter, míg korcsolyázáshoz az ideális vastagság húsz centiméter.

Hírdetés

A jeget kerülni kell olyan helyeken, ahol folyó víz, befolyások vagy épp kifolyások találhatóak, mivel itt a jég a leggyengébb. Emellett soha nem szabad egyedül a jégre lépni, mivel baleset esetén minden másodperc számít. Fontos, hogy legyen nálunk biztonsági eszköz, például kötél, síp vagy jégcsákány.

Nem szabad figyelmen kívül hagyni az időjárás-előrejelzést és a hőmérséklet alakulását sem.

„Egy melegebb nap után a vékony jég veszélyessé válhat.” – írja a Tűzoltó- és Mentőszolgálat. Egyben arra kérik az embereket, hogy ha valaki veszélyben lévő embert lát, azonnal hívja a 112-es segélyhívót.

Teraz.sk


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »