A fenti címmel rendezték meg a Lévai járásban működő művészeti alapiskolák közös koncertjét az ipolysági városháza dísztermében. A november 27-ei eseményen a házigazda Ipolysági Művészeti Alapiskola a lévai Kadosa Pál Művészeti Alapiskolát, a zselízi Franz Schubert Művészeti Alapiskolát és a Garamtolmácsi Művészeti Alapiskolát látta vendégül. Közel százötven tehetséges fiatal mutatkozott be a színpadon.
Mint Michňa Angéla, az Ipolysági Művészeti Alapiskola igazgatója köszöntőjében kifejtette: a mai egy különleges koncert, mely a Lévai járás művészeti alapiskoláinak együttműködése eredményeként jöhetett létre.
A rendezvény címével kapcsolatban kifejtette: „Tökéletesen kifejezi az est lényegét, hiszen a zene összeköt bennünket, örömet hoz az életünkbe, s olyan barátságokat teremt, amelyek hosszú évekre szólnak.”
A mai est a tehetség, az együttműködés és a művészeti összetartozás ünnepe – hangzott el a díszteremben.
A fellépők a zene szépségét és a csapatmunka eredményét tolmácsolják – fogalmazott végezetül az igazgató.
Zachar Pál, Ipolyság polgármestere rövid köszöntőjében kiemelte, jelentős esemény a közös koncert, mely az összefogást is jelképezi. Mint jelezte, fontos munkát végeznek az iskolák, s a művészeti nevelés, a tehetséggondozás kiemelten fontos ebben a régióban.
Nem új keletű ez a fajta együttműködés az intézmények között. Az ipolysági állomás már a harmadik volt a sorban.
A közös koncert ötletgazdája Klára Viteková, a lévai Kadosa Pál Művészeti Alapiskola igazgatója.
A kezdeményezésével a koronavírus utáni csendet szerette volna megtörni, s újjáéleszteni a kapcsolatokat.
Elsőként 2022-ben Léva adott otthont a rendezvénynek, tavaly Garamtolmácson valósult meg, jövőre pedig Zselízen tervezik megrendezni a következő közös koncertet.
Az est folyamán a négy intézmény növendékei külön-külön léptek fel, azonban a közös gondolkozás és együttműködés jegyében számos darabot közösen adtak elő az egyes iskolák növendékei. A zenészek mellett énekes, táncosok, valamint kórusok is színpadra álltak.
Igen széles volt a bemutatott repertoár. A népzenétől és népi dallamoktól kezdve a komolyzenén és szakrális kórusműveken át a könnyűzenéig számos műfaj mutatkozott be a tehetséges fiatalok előadásában.
Michňa Angéla a Felvidék.má-nak elmondta: a koncertek a közös zenélés mellett az ismerkedést, tapasztalatcserét is szolgálják. Célunk bemutatkozási lehetőség nyújtása a járás tehetséges fiataljainak –fűzte hozzá.
A járás művészeti alapiskoláinak kevés alkalmuk van a találkozásokra, a közös gondolkodásra. Legfeljebb iskolai évfordulókon, versenyeket találkoznak. Így ez egy hiánypótló alkalom számukra.
A nem mindennapi eseményre megtelt az egykori megyeháza díszterme. A nézők soraiban az egyes települések vezetői is jelen voltak.
Pásztor Péter/Felvidék.ma
Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »