Share 0 Post 0 Share Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)
Az Indielux és az EPP Solar bejelentette a „világ legnagyobb” csatlakoztatható napelemes rendszerének piacra dobását, amely egy 6 kW teljesítményű egység energiatárolási lehetőséggel, írja a pv-magazine.com. A rendszer meglévő elektromos hálózatokhoz csatlakoztatható egy biztonsági csatlakozóval, és Németországban, Franciaországban, Ausztriában, Lengyelországban és Spanyolországban lesz elérhető első körben. A két vállalat szerint a rendszer előrendelése már megkezdődött, a hivatalos piacra dobás pedig decemberben várható, opcionális telepítési szolgáltatással együtt. „A Ready2plugin technológia az egyetlen olyan megoldás ebben a teljesítménykategóriában, amely lehetővé teszi a meglévő elektromos hálózatok szabványos és egyszerű használatát biztonsági csatlakozón keresztül, villanyszerelő bevonása nélkül” – nyilatkozta az Indielux. Patrick Willemer, az EPP Solar ügyvezető igazgatója szerint a technológia és az EPP logisztikai hálózatának összefonódása akár 55%-os árkedvezményt biztosít a hagyományos, energiatárolóval ellátott napelemes rendszerekhez képest. A rendszert közösen fejlesztették, és az Indielux integrálta a Growatt WR SPH 3000 TL BL-UP inverter kommunikációját a Ready2plugin teljesítménymonitorába. Az egység bifaciális napelem modulokat tartalmaz, 3 kW és 6 kW közötti teljesítménnyel, amelyek az ügyfelek igényei szerint méretezhetők. Az akkumulátorkapacitás 5,1 kWh és 25,6 kWh között választható.
Az energiamenedzsment rendszer 800 W-ra korlátozza a hálózatba történő betáplálást, míg az önfogyasztásra 2000 W-ig használható konnektor biztosított. A rendszer vészhelyzeti csatlakozója akár 3000 W-ot is képes leadni. A berendezés -10 °C és +50 °C közötti hőmérséklet-tartományban működik.
Az árak 4700 eurótól (kb. 1.910.000 Ft) kezdődnek, a végső összeg az egyéni konfigurációktól függ. Az EPP Solar különleges árkedvezményeket kínál a hivatalos piacra dobás előtt.
Kép: Indielux
Share 0 Post 0 Share
Forrás:alternativenergia.hu
Tovább a cikkre »