Ha egy elszánt törvényhozó eléri célját, Louisville városa jogot kapna arra, hogy az ítéletek után a gyorshajtók autóit összezúzzák – adja hírül a vezess.hu.
Ráadásul a tulajdonosokat arra kényszerítenék, hogy végignézzék, ahogy féltett járműveiket megsemmisítik.
A törvényjavaslat egyelőre csak tervezési fázisban van, de úgy tűnik, mindkét politikai oldal támogatását élvezi.
A kemény kezű szigorítást mögött Jason Nemes Kentucky állam képviselőházának republikánus tagja javasolja. Jelenleg azok, akiket illegális versenyzésért kapnak el, 1000 dolláros pénzbírsággal sújthatók, és autójukat hat hónapra lefoglalhatják.
„Sokan úgy tekintenek az autójukra, mintha az a gyerekük lenne. Kétszer is meggondolják majd, hogy versenyezzenek-e az utcáinkon, és ezzel veszélyeztessék a lakosokat. Azt akarom, hogy zúzzuk össze, azt akarom, hogy nézzék végig, és azt akarom, hogy mindenki lássa, hogy ezt nem toleráljuk többé.”
– fogalmazott egy interjúban Nemes.
A javaslat hivatalos benyújtása még nem történt meg, így január előtt nem is szavazhatnak róla. Úgy tűnik azonban, hogy Nemes máris megkapta hozzá a szükséges támogatást.
A louisville-i rendőrség vezetője, Paul Humphrey főkapitány így nyilatkozott:
„Tarthatnánk egy sajtótájékoztatót, ahol kiállítanánk ezeket az autókat, és mondjuk egy úthengerrel átgurulnánk rajtuk, akár egy Corvette-en is – elég látványos lenne.”
Nálunk is lenne mit bezúzni
Az illegális utcai versenyek és a közlekedési rendbontások nem csak az Egyesült Államokban jelentenek egyre komolyabb veszélyt. Budapesten, az Árpád-hídon tavaly júliusban gyilkolt meg egy kerékpárost egy közel 140 km/h-ás sebességgel száguldozó ámokfutó, aki szintén egy utcai versenyben vett részt.
A Jobbik a szörnyű tragédia kapcsán rámutatott: a közúti gyorshajtások esetén 2008 óta semmit sem változtak a büntetési tételek.
A párt az illegális versenyzést külön súlyosbító körülményként kezelné.
A Jobbik javasolta azt is, hogy az Országos Rendőr-főkapitányság álljon neki az átlagsebesség-mérő rendszerek kiépítésének. A Nyugat-Európában sok helyütt már elterjedt technika megoldást jelenthetne arra, hogy a fix sebességmérőknél lelassítanak, utána viszont még gyorsabban hajtanak tovább a felelőtlen autósok.
Szintén komoly visszatartó erőt jelenthetne, ha a közlekedési bírságokat az elkövető jövedelméhez igazítanák. Nagy-Britanniában például a jómódúbbak lényegesen magasabb összegű büntetést kapnak, így számukra is visszatartó ereje lehet a szankcióknak.
Forrás:alfahir.hu
Tovább a cikkre »