Csütörtökön kiderült: az új olimpiai ciklusban is maradhat a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya Varga Zsolt, a női válogatottat pedig az eddigi társkapitány, Cseh Sándor egyedül irányítja. Szerződésük 2+2 évre szól. A jövőről a szövetség néhány hete újraválasztott elnöke nyilatkozott az InfoRádióban.
A változásokat bejelentő sajtótájékoztatón Madaras Norbert elmondta: Mihók Attilát a női szövetségi kapitányi poszt helyett más szerepkörben foglalkoztatja a szövetség. Arra is kitért, hogy a válogatott felkészülésén és eseményein túl a napi munkában is az eddigieknél fokozottabban számít a szakvezetőkre. Rendkívül szoros lett a nemzetközi élmezőny, nincsenek toronymagasan kiemelkedő csapatok, így még nagyobb szerepe lehet egy-egy játékos kiválasztásának és más kapitányi döntéseknek.
A Magyar Vízilabda Szövetség elnöke az InfoRádióban arról beszélt, hogy a szövetségi kapitányok személyének kiválasztása mindig a legfontosabb döntés a vízilabdán belül. Úgy látja, hogy végül egységes volt abban az elnökség, hogy – Varga Zsolt alig több mint két évet, a kapitányi páros alig kilenc hónapot tudott együtt dolgozni – az út, amin elindultak, az helyes, még ha nem is mindig volt eredményes. Az olimpiában is több volt szerinte, de az utat folytatni kell. Bíznak benne, hogy ez még több sikert hoz, és a munkájuknak még nagyobb vagy jobb gyümölcsei lesznek.
A világesemények tekintetében eredményességet vár a szakvezetőktől, és
leginkább azt, új csapatot építsenek.
Ezt januárban elkezdhetik, hiszen mindkét csapatunknak világkupa-selejtezői lesznek: január 7-én kezdik a fiúk, 14-én a lányok.
„Azt hiszem, hogy a csapatépítésben a két szakember nagyon jó, jól is áll nekik a feladat, és aztán a lehető legjobb válogatottal utazunk a következő világbajnokságra júliusban Szingapúrba. Utána meglátjuk – nyilván van a távlati cél a budapesti vb, illetve 2028-ban az olimpia” – emelte ki.
Mindkét szakvezetőnek az eddigi legfőbb támasza nélkül kell folytatnia a munkát, hiszen a hölgyeknél társkapitányi rendszer volt, Mihók Attila meccselt, és fontos szerepe volt Cseh Sándornak is a csapatépítésben, a férfiaknál pedig Varga Zsolt mellett dolgozott eddig Nyéki Balázs. Most Mihók Attila és Nyéki Balázs is kikerül eddigi szerepköréből, vagyis szinte teljesen új szakmai stábot kell létrehoznia a két kapitánynak. Madaras Norbert szerint emiatt is összetett a szövetségi kapitányok feladatköre.
A hétköznapi munkában pedig arra számítanak a szövetségnél, hogy a két kiváló edző segíti a klubokat, illetve azoknak a fiatal játékosoknak a fejlődését, akik holnap talán még nem válogatottak, csak egy vagy két év múlva, de érdemes figyelni őket, foglalkozni velük már most is.
A két kapitány szerződése 2+2 évre szól, a csúcsesemények, a világbajnokságok pedig 2025-ben, illetve 2027-ben lesznek Szingapúrban és Budapesten. Felmerült, hogy ez alapján minden évben felbontható-e a szerződésük? Mint a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke elmondta: ahogy évtizedek óta, most is az lesz a szerződésükben, hogy amennyiben nincsenek az aktuális eseményen a legjobb négy között, úgy a kontraktus felbontható.
„Ez nem jelenti azt, hogy fel is lesz bontva. Azért azt kiemelném, hogy a vízilabda alapvetően egy európai sportág, talán egy-két női csapatot kivéve, 2026-ban pedig van Európa-bajnokság is. Tehát a jelenlegi szerződésük addig szól, és aztán meglátjuk, hogy hogyan tovább” – mondta Madaras Norbert.
A témáról részletesen is hallhatnak pénteken este fél nyolc után az InfoRádió Ötkarika című magazinjában.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »