Azért volt pár órám arra, hogy ellenőrizzem a magyar életszínvonalat személyesen is.
A legjobb módszer erre mindenhol a világon: bemenni a nagyváros központjába, majd ott a főútról bemenni egy kisebb, de nem legkisebb utcába, majd ott sétálni fél-egy órát. Ugyanis mindig ez az a hely, mely az átlagszintről a legjobb képet adja.
A rossz részek mindenhol megvannak, ezek a társadalom alsó 10-20 %-áról adnak képet (mármint Kelet-Európában, nyugaton ez inkább csak 10 %, Afrikában meg ez 80 %), ezeket felesleges nézni. A jó részek meg a felső 10-20 %-ot tükrözik, ezeket se nézem, hiszen mindegy (meg én magam is eleve ilyen helyen lakom Budapesten, örökölt lakásom ilyen helyen van).
Mivel Budapest eleve a szülővárosom, így a dolgom rendkívül könnyű, hiszen tudom hová kell menni. Tudom melyik a gazdag és melyik a szegény rész, így egyikre se megyek.
Tehát így okoskodtam:
Megállapítottam: Budapest tipikus Kelet-Európa, azaz az, ami mindig volt. Világviszonylatban a magyar ember rendkívül gazdag, európai viszonylatban meg szegény, de nem nyomorgó rokon.
Amit látok pozitív változást: valamivel kevesebb a hajléktalan és a részeg, mint korábban, s a cigányok is mintha halkabban ordítanának.
Íme az út egy része:
Forrás:bircahang.org
Tovább a cikkre »