Hazai pályán kapott ki Kassától a DAC

A szlovák labdarúgó-bajnokság (Niké Liga) 12. fordulójában a Dunaszerdahely hazai pályán fogadta a Kassát. A vendégek az első fél óra végére kétgólos előnybe kerültek, a hazaiak azonban az első félidő végén szépíteni tudtak. A második félidőben végig a DAC támadott, azonban az egyenlítő találat nem jött össze. Ellenben a hosszabbítás perceiben a Kassa újabb gólt szerzett, így 3–1-es győzelmet aratott.

Alig több mint 4000 néző előtt szenvedett 3:1-es vereséget a DAC. Bár ellenfelüknél bőven több helyzete volt a sárga-kékeknek, egyszerűen képtelenek voltak gólt szerezni. Egyetlen találatuk tizenegyesből született.

Vérfagyasztó jelenet volt, mikor Yapi senkitől sem zavartatva összeesett a pályán. Mindkét csapat orvosai azonnal segítéségére siettek, majd hordágyon a mentőhöz vitték.

Az erősen foghíjas B-közép a mérkőzés közben és végén is egyértelműen megüzente Xisco Munoznak, hogy ideje lenne megváltania repülőjegyét hazafelé. Kérdés azonban, hogy történik-e bármilyen változás a DAC háza táján.

A sárga-kékek november 2-án Komárom ellen lépnek pályára idegenben.

SZLOVÁK NIKÉ LIGA 12. FORDULÓ DAC–KASSA 1–3 (1–2)  Dunaszerdahely, MOL Aréna, 4047 néző. Vezette: Smolak DAC: A. Popovics – Ortiz, Kacharaba, Brunetti, Mendez (Andzouana, a szünetben) – Herc (Ramadan, 68.), Bajo, Vitális M. – Yapi (Gruszkowski, 77.), Bassey (Almási, 57.), Trusa. Vezetőedző: Xisco. KASSA: Sipos – Kruzliak, Krivak, Jakubko (Gorosito, a szünetben) – Fabis, Gallovic, Zsigmund, Magda (Sabolcik, 80.) – Fasko (Varga P., 90+5.) – Miljanic (Z. Jones, 77.), Niarhosz (L. dos Santos, 77.). Vezetőedző: Roman Skuhravy Gólszerző: Trusa (45+1. – 11-esből), ill. Gallovic (6., 28.), Gorosito (90+3.)