Kétgólos előnyt leadva remizett a Sepsi OSK (Labdarúgás, SuperLiga)

Drámai végjátékban bukta el a győzelmet a sepsiszentgyörgyi csapat, amely pénteken nagyon közel járt ahhoz, hogy meglepetést okozzon a Kolozsvári CFR vendégeként. A háromszéki együttes a 83. percben még két góllal vezetett, azonban a házigazdák a hajrában egyenlítettek a SuperLiga 14. fordulójában.

A kolozsvári csapat az első fél órában beszorította székelyföldi ellenfelét, amelynek a védelme ebben az időszakban állta a sarat. Dan Petrescu együttese irányította a játékot, néhány helyzetet is kialakított, azonban Gyenge Szilárd hárította Mohammed Kamara mindkét távoli lövését, illetve Ciprian Deac és Léo Bolgado fejese elkerülte a kaput. Valentin Suciu védekezésre összpontosító legénysége a 37. percben váratlanul vezetést szerzett, Marius Coman egyéni villanás végén 16 méterről a jobb alsóba továbbított (0–1). A kincses városi gárda szünet előtt betalálhatott volna, viszont Virgiliu Postolachi kísérletét Branislav Niňaj mellel blokkolta. A házigazdák a második félidőben is nyomást gyakoroltak a vendégekre, az 52. percben pedig egyenlítettek: bedobás után Alexandru Păun előkészítését az érkező Kamara közelről értékesítette (1–1). A nyolcszoros bajnok nem örülhetett sokáig, ugyanis az 55. percben a Sepsi OSK visszavette a vezetést, Florin Ștefan szöglete után Coman csúsztatott Denis Ciobotariu irányába, aki a labdát a hálóba kotorta (1–2). A Kolozsvári CFR ezt követően támadásba lendült, mégis a sepsiszentgyörgyi alakulat volt eredményes, a 83. percben Ștefan a bal alsóba bombázott (1–3). A hazai csapat nem adta fel, a 86. percben csökkentette hátrányát, miután Simão Rocha elrontott lövésébe Postolachi beletette a fejét, aztán a moldovai csatár a ráadásban kihasználta a háromszéki együttes tévedését, amely így elbukta a győzelmet (3–3).

SuperLiga, alapszakasz, 14. forduló: Kolozsvári CFR–Sepsi OSK 3–3 (0–1).

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu Stadion. Vezette: George Găman (Craiova). CFR: Popa – Rocha, Bolgado, Ilie (Filip, 90+3.), Camora (Mogoș, 78.) – Fica (Tahcidisz, 71.), Keita (Păun, 46.), Djokovic – Deac (Korenica, 46.), Postolachi, Kamara. Vezetőedző: Dan Petrescu. Sepsi OSK: Gyenge – Ciobotariu, Niňaj, Ștefan – Haruț, Alimi (Kallaku, 68.), Mino, Dumitrescu – Matei (Sigér, 75.), Coman (Hajdin, 84.), El Sawy (Oroian, 68.). Vezetőedző: Valentin Suciu. Gólszerzők: Kamara (52.), Postolachi (86., 90+3.), illetve Coman (37.), Ciobotariu (55.), Ștefan (83.). Sárga lap: Rocha (66.), illetve Alimi (59.), Dumitrescu (89.).

16. Slobozia                3          3          7          11–19  12

A sepsiszentgyörgyi csapat hamarosan megkezdi szereplését a Román Kupa 2024–2025. évi kiírásában, október 30-án, szerdán 15.45-től a harmadosztályban szereplő Gyulafehérvári Unirea vendégeként játszik a csoportkör első fordulójában.