Egy ponttal tér haza Rózsahegyről a DAC

1:1-es döntetlent játszott szombaton a DAC Rózsahegyen.

A sárga-kékek sok sérültjük miatt (Csinger Márk, Redzic Damir, Jan Bernat, Milan Dimun, Száraz Benjamin és Konrad Gruszkowski) két ifikorú játékost is jelöltek keretükbe.

Xisco Munoz több változást is eszközölt a kezdőben, ennek ellenére a mérkőzés elején jobb összjátékot lehetett látni a játékosoktól, Bassey révén pedig már a 12. percben meg is szerezték a vezetést a sárga-kékek. A Ferencvárosból érkezett csatár az első gólját szerezte a Niké Ligában.

A 19. percben egy kezezés miatt megítélt büntetővel kiegyenlítettek a hazaiak, és bár később több helyzet is alakult, gól már nem esett a mérkőzésen.

Nem tudta kihasználni a DAC a rögzített helyzeteket sem, pedig 11 szögletük is volt.

MFK RUŽOMBEROK – DAC 1904 1:1 (1:1) Niké Liga, 11. forduló, Štadión pod Čebraťom, Rózsahegy, 2024. 10. 19., 15:30

Játékvezetők: Kružliak – Pozor, Štrbo Nézőszám: 1033

Gólszerzők: 19. Lavrinčík (11 m), ill. 12. Bassey Sárga lap: 33. Tučný, 67. Gabriel, 70. Lavrinčík, 91. Kelemen, ill. 41. Mendez, 45. Xisco Muñoz (vezetőedző), 69. Almási, 72.

Rózsahegy: Ťapaj – Gabriel, Köstl, Mojžiš – Gomola (46. Múdry), Lavrinčík, Luterán, Selecký – Hladík, Chrien (K) (88. Kelemen), Tučný (60. Huf)Yapi, 85. Ortiz

DAC 1904: Popović – Ortiz, Kacharaba, Brunetti – Yapi, Vitális (57. Ramadan), Bajo, Herc (84. Andzouana), Mendez – Trusa (K), Bassey (63. Almási)

A mérkőzés statisztikája:

Labdatartás: 33% : 67% Lövések: kapura: 6:4, mellé: 5:6 Szabadrúgás: 15:21 Szöglet: 4:11 Les: 1:4