Vajon hol van az a hely, ahol egy lapon szerepelhet a Duolingo alkalmazás, Jakab Péter és a Dead Rising című videójáték? Hát persze, hogy a Heti progresszió!
3. Az alábbi képet a Duolingo alkalmazásból kaptuk kedves olvasónktól, aki a figurák megjelenítése (torz alak, természetellenes hajszínek) és a havi díj működésének módszere miatt (ha fizet az ember, akkor akármennyit hibázhat, pedig pont a tanulás lenne a cél) eleve nem szereti a programot, de az utolsó csepp a pohárban az egyik lecke feladványa volt, melyet a mellékelt képen is láthatunk.
Nagyjából végtelen számú más példamondatot is ki lehetett volna találni a gyakorlásra, de nem, a Duolingo fejlesztői számára kiemelten fontos volt az aberráltság népszerűsítése.
Olvasónk törölni akarta a profilját, ám azt 30 naponként csak egyszer lehet kérvényezni, így alig várja, hogy leteljen ez az idő, profilja mellett törölhesse az alkalmazást is és soha többé ne halljon felőle.
Már a Heti progresszió hasábjain sem ez az első eset a nyelvtanuló alkalmazások aberrációival kapcsolatban, így mondhatjuk, hogy a jelenség tervszerű, a sötét célok pedig egyértelműek.
2. Mióta a wishes messiás a színre lépett, a magyar politikai élet pöcegödrében tengődő másik piperkőcről nagyon kevés szó esik.
Ezt láthatóan ő maga is nehezen viseli, hiszen láthatóan a jó Isten rekordméretű terhet rakott a magyarság „élharcosára”. De semmi probléma! Ő elbírja! Ki más bírná még el?
Jakab Péter teljes visszaszorulása ellenére némi elvakult rajongótáborral – megmagyarázhatatlan okokból – mégis rendelkezik, ám rajtuk kívül vélhetően már senki nem bízik a Jobbik egykori elnökének (politikai) ígéreteiben.
1. Régebbi játékosoknak talán ismerősen hathat a Dead Rising videójáték-sorozat első felvonása, melyet 2006-ban dobtak piacra. A játék pozitív értékeléseket kapott, most pedig küszöbön áll a Dead Rising Deluxe Remaster megjelenése idén szeptemberben.
Mivel egy fotóriporter megpróbáltatásait követjük nyomon a játékban, nagy szerepet kapott a fotózás, melyet természetesen ebből a verzióból sem hagytak ki. A jó fotókért Prestige Pointokat lehetett bezsebelni, a fényképeket pedig kategorizálta is a rendszer. Horror jelzőt kaptak a zombis képek, Brutality besorolást kaptak a különösen véres jeleneteket megjelenítő alkotások, és végül volt egy Erotica besorolás is, amelyben hölgyekről készített dekoltázsos fotók és szoknya alá bekukucskálós bugyifotók kaptak helyet.
A fejlesztők megérezték az új idők bűzös szelét és utóbbiakért már nem lehet majd plusz pontokat bezsebelni a Dead Rising legújabb kiadásában. Fizikailag persze lehetséges ilyen fotókat készíteni, de jutalom nem jár majd értük, így próbálva a játékosokat arra terelni, hogy nem éri meg erotikus fotók készítése a hölgy szereplőkről. Egyébiránt ehhez küldetések is kapcsolódtak, értelemszerűen ezek is mennek a levesbe. Legalábbis remélem, hogy a homoszexuális lobbi nem ölt testet a játékban és nem férfiakat kell majd fotózgatni helyette.
Nők szoknyája alá tehát nem ildomos fotózgatni, de LMBTQ-tartalom persze egyre több található a videójátékokban, miközben nem a Dead Rising az egyetlen olyan újrakevert játék, melyet heteró szemszögből deszexualizálnak.
Süllyedjen el a „szép új világ”…
Ezúton köszönöm mindenkinek a figyelmet, jövő héten ismét érkezik a Heti progresszió, addig is várja a leveleket szokásos címünk, a [email protected].
Ábrahám Barnabás – Kuruc.info
Az előző rész: A felirat a falon – Heti progresszió (CCXLIV. rész)
(Kimelt kép: X)
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »