Sok felnőtt természetesnek veszi, hogy minden nap be és ki tud szállni a kádból. Az idősebbek számára azonban a fürdőszoba potenciálisan veszélyes hely lehet. Egy felmérés szerint minden harmadik idős ember legalább egyszer elesik élete során.
Kádajtóval a biztonságért
Az időseket érintő esések 80 százaléka a fürdőszobában történik, a legtöbbször zuhanyzás közben. E kockázatok minimalizálására nyújt megoldást az UDOOR fürdőkádajtó, több mint tízéves tapasztalattal. A kádajtó beépítéssel kapcsolatban felmerülő kérdések sokfélék lehetnek.
Kinek is ajánlottak ezek az ajtók? Azok számára, akik szeretnék már meglévő kádjukat biztonságossá és kényelmessé tenni. Az idősek, mozgásukban korlátozottak számára nyújt kényelmet, segítséget, de egy kisgyermekes család is sokat profitálhat a használatukból.
A technikai kivitelezés
A kádajtókat egyedileg gyártják egy pontos felmérés után, mely során a kád és a fürdőszoba paramétereit is figyelembe veszik. A lényeg az, hogy a lehető legkisebbet kelljen fellépni a használatához. Ha kész az egyedi ajtó, jöhet a kád kivágása, a beépítés pedig nem jár nagy felfordulással és egy nap alatt el is készül.
Ezek a termékek vízállók, a rögzítés stabil, és speciális anyaggal történik. A kád alá sem tud folyni a víz, és a kádból sem távozik az ajtón keresztül. Hőálló anyagból készül, tehát ha forró vízben fürdik valaki, akkor sem görbül meg, hosszú időn át megtartja formáját.
Fürdeni vagy zuhanyozni?
Sokan úgy vélik, hogy a beépítés után csak zuhanyozni lehet majd a kádban. Ez azonban tévhit, hiszen a forró habokat ugyanúgy élvezhetjük. Nem fog kinyílni az ajtó, ami egyébként is befelé nyílik, tehát a víznyomás mindenképp megakadályozza a véletlenszerű nyitódást, záródást.
A funkció tehát mindenképp megmarad, legyen szó bármilyen kádról. Sarokkádak, aszimmetrikus kádak vagy klasszikus kádak számára is megoldható az ajtó, és voltaképp az is mindegy, hogy milyen a kád anyaga: lehet zománcozott, akril, lemez, műanyag, de öntöttvas is.
Az előlapot tekintve is széles a skála: csempe, tégla, lemez, műanyag vagy akár fa – az ajtó mindenhová beépíthető. Az egész nem jár nagy átépítésekkel és felfordulással, porral. A garancia sem elhanyagolható, tíz év jár magára az ajtóra és a beépítésre is.
Fürdőszobai veszélyek
Amikor valaki gondoskodásra szorul, mozgásában nehézségek jelentkeznek, érdemes megfontolnia az olyan helyiségek átalakítását, mint a fürdőszoba. Itt két veszélyforrás van, a csúszós felületek és az éles, kiálló tárgyak.
A fürdés során a kádba való be- és kiszállás kockázatot jelent az idősek számára még akkor is, ha kapaszkodórácsok vannak felszerelve. A zuhanyzófülkék további veszélyeket rejtenek, hisz ezeket nem úgy tervezték, hogy elbírják egy felnőtt testsúlyát, így ha nekik támaszkodunk, nagyobb bajunk is eshet.
Egy kádajdóval azonban biztonságosan és kényelmesen tölthetjük időnket a fürdőben, nem kell attól tartani, hogy a forró vízben ellazult izmaink miatt majd nem tudunk kiszállni a vízből.
(x)
Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »