Negyedik évadját zárta a rendőrség és a közlekedési vállalat akciója: csak a buszsávellenőrzésekkor ötszázszor kellett szabálytalan használat miatt intézkedniük a rendőröknek 2023-ban; jelentős összegű bírságot osztottak ki összességében.
A BRFK, a FÖRI és a BKK munkatársai az összehangolt művelet során a reggeli és délutáni csúcsban a leginkább problémás helyszíneken ellenőrzik a buszsávokat, napközben pedig az árurakodás szempontjából kritikus vonalakon járőröznek. A metrópótlás idején kiemelt figyelmet kapott a pótlóbuszok által használt sávok ellenőrzése, hagyományosan pedig a bevezető utak, valamint a belvárosi buszsávok kerülnek fókuszba – áll a közlekedési vállalat közleményében.
A beszámoló szerint 2023-ban
502-szer intézkedtek a buszsáv szabálytalan használata miatt.
Mint írják, a BRFK és a BKK továbbra is prioritásként kezeli a jogosulatlan buszsávhasználat rendszeres ellenőrzését, hogy megszüntessék a közösségi közlekedés akadályozását, és biztosítsák a buszok zavartalan haladását.
A BKK és a BRFK együttműködése magában foglalja a járatellenőrzést is.
A résztvevők kiemelten kezelik a fővárosi közösségi közlekedést igénybe vevők biztonságát, ezért egész évben folyamatosak a BKK-járatokat, illetve a megállóhelyeket és azok környezetét célzó akcióik.
A közleményből kiderült, hogy tavaly
46-szor szerveztek járatellenőrzést, ezalatt
csaknem 1150 járművet, illetve 2900 személyt ellenőriztek.
A Budapest közigazgatási területén szolgáltatást nyújtó taxik, illetve az engedéllyel vagy engedély nélkül személyszállítási feladatokat végző járművek közös ellenőrzésére – természetesen a folyamatos BKK-s ellenőrzések mellett – ugyancsak kiterjed a közlekedésszervező és a rendőrség együttműködése – írja a BKK közleménye.
A taxisokra vonatkozó akcióban az előző évben
25-ször szerveztek taxiszolgáltatás-ellenőrzést, ezalatt
csaknem 2500 járművet, illetve 2600 személyt ellenőriztek.
A BRKF és a BKK 2023-as közös buszsáv-, járat és taxiellenőrzési akciójának összesített mérlege szerint a rendőrök
69 személyt elfogtak és 36-ot előállítottak;
17-szer büntetőfeljelentést, 93-szor szabálysértési feljelentést tettek;
782 esetben helyszíni bírságot, 204-szer közigazgatási bírságot szabtak ki;
a bírságok összege eléri a 30 millió forintot.
A közös akciók 2024-ben folytatódnak. Az együttműködésben résztvevők célja, hogy az ellenőrzések hatékonyságát – a lakossági visszajelzéseket is figyelembe véve – tovább növeljék.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »