Lehet-e valaki aranyeres 40 év alatt?

Lehet-e valaki aranyeres 40 év alatt?

Sokan azt gondolják, hogy az aranyeresség az idősek betegsége, holott ez nem igaz. Sajnos napjainkban egyre több fiatal felnőttnél is jelentkeznek a tünetek, éppen ezért érdemes elolvasni cikkünket mindenkinek. Hasznos tanácsokkal szolgálunk ugyanis a megelőzést illetően is!

Honnan tudom, hogy aranyerem van?

A legtöbben a viszkető, égő érzésre figyelnek fel a végbéltájékon, és ilyenkor felmerül bennük a kérdés: lehet, hogy aranyerem van? A választ azonban csak egy szakképzett proktológus tudja megadni.

Ha valaki arra gyanakszik, hogy e betegség kialakult nála, jobb, ha a Dr. Bánfalvi Aranyér Központba bejelentkezik onlinve vagy a megadott telefonszámokon. Itt ugyanis gyors és szakszerű, ráadásul egyénre szabott kezelésben fog részesülni.

Az itteni orvosok nagyon tapasztaltak, és könnyen meg tudják állapítani a vizsgálat után, hogy külső vagy belső aranyérről, esetleg más betegségről van-e szó. Mert például ha csak viszketést tapasztal valaki, az lehet a férgesség vagy gombásodás vagy komolyabb betegség tünete is.

Célszerű tehát nem halogatni a dolgot, hanem azonnal cselekedni: az időpont-egyeztetés után részt kell venni egy rövid vizsgálaton, majd az ott elhangzott utasításokat követni.

Kiket érinthet a betegség?

Hírdetés

Az aranyeresség kialakulásának sokféle oka lehet. Főleg azokat sújtja, akik ülőmunkát végeznek és keveset mozognak, még nagyobb az esély a betegség megjelenésére, ha valaki túlsúlyos is.

A hasűri nyomás hatására ugyanis a kismedencében található visszerek megtelnek vérrel, pangani kezdenek, ez pedig az aranyér kialakulását segíti. A belső aranyér egyik jellegzetes tünete például a pecsételő vérzés: sokan meg is ijednek, mikor a vécépapíron meglátják a véres csíkot.

Jó tudni, hogy a belső aranyér a korai fázisában még műtét nélkül gyógyítható, ezért is célszerű minél előbb proktológushoz fordulni.

Nagy valószínűséggel alakul ki aranyér a kismamák, szülő nők körében is a fentebb felsorolt okok miatt. A várandóság idején nő a hasűri nyomás, a mozgás is kevesebb a 3. trimeszterben már. De szülés közben is létrejöhet az aranyeresség.

Mit tehetünk? Érdemes elsajátítani az intimtornát és rendszeresen gyakorolni. Ehhez is tudnak javaslatokat, jó gyakorlatokat adni a Dr. Bánfalvi Aranyér Központ rendelőiben.

További hasznos tanácsok

Hogy elkerüljük az aranyerességet, az a legjobb, ha odafigyelünk a táplálkozásunkra és változtatunk az életvitelünkön. Fogyasszunk rostokban gazdag ételeket – ilyen például a zab, az árpa, a magvak, zöldségek, gyümölcsök –, és igyunk sok folyadékot. Napi 2-2,5 liter víz a minimum követelmény. A szénsavas üdítőket kerülni kell!

Legyen rendszeres a sportolás is az életünkben. Nem kell feltétlenül nehéz mozgásokat végeznünk, a jóga, az úszás vagy a tai chi is megfelelő. Ha ülőmunkát végzünk, álljunk fel időközönként és mozgassuk át végtagjainkat, végezzünk nyújtógyakorlatokat, ezzel is sokat tehetünk magunkért.

Figyeljünk oda a lelki nyugalomra is, ha lehet, ne stresszeljünk feleslegesen, ugyanis az aggódás is okozhat emésztőszervi problémákat. Talán a legfontosabb viszont, hogy a megfelelő székelési szokásokat elsajátítsuk, a Központ ebben is segítségére lesz.


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »