Az eddigi kétheti műsorról heti megjelenésre vált át a Nyílt Sisak, így Tikviczki Dóra mellett Gulyás Anita is műsorvezetője lett a Magyar Jelen politikai vitafórumának. A Nyílt Sisak aktuális adásában Schiffer András ügyvéd, Szakács Árpád könyvkiadó, publicista, Kónyi-Kis Botond, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom alelnöke és Fiala János újságíró vitatkozott Gulyás Anita műsorvezetésével.
A Nyílt Sisak első témája a digitális állampolgárság és a digitális pénz bevezetésének a kérdése volt. Ezzel kapcsolatban elhangzott: a pokol kapuit nyitotta rá az emberi szabadságra a magyar kormány azzal, hogy beterjesztette a digitális állampolgárságról szóló törvényt az Országgyűlés elé. Ez egy olyan digitális azonosítást jelent, amelyben minden állampolgárnak minden adata össze van kötve, egészen a fizetésig, ez pedig az jelenti, hogy állam mindenki felett kontrollt fog tudni gyakorolni. Szakács Árpád arra hívta fel a figyelmet, hogy egy nappal azelőtt, hogy a kormány bejelentette a digitális állampolgárságról szóló törvénytervezetet, az ENSZ egyik szervezete azt tette közzé, hogy 2030-ig minden országban be szeretnék vezetni a digitális azonosítást. Ennek érdekében az ENSZ, a Bill és Melinda Gates Alapítvány, valamint a Rockefeller Alapítvány kampányt indít a digitális azonosító, a digitális fizetések és az adatmegosztás elterjedésének felgyorsítására. Ezekkel kapcsolatban Bill Gates kijelentette: a digitális azonosítók a jövőben kötelezőek lesznek a „társadalomban való részvételhez”. Ez egy kínai típusú társadalmi kreditrendszernek az előkészítése, a magyar kormány most ezt hajtja végre – közölte Szakács Árpád.
Schiffer András ügyvéd, volt országgyűlési képviselő arra hívta fel a figyelmet, hogy a rendszerváltás utáni egyik első döntése az Alkotmánybíróságnak az volt, hogy megsemmisítette azt az egyedi azonosítót, amit a kommunisták vezettek be. Ami most történik, az visszatérés a diktatúra irányába, a kormány mostani terve egy demokráciában teljesen elfogadhatatlan – tette hozzá.
A műsorban terítékre került a készpénz megvédésének a fontossága, ebben a kérdésben a napokban a Mi Hazánk részéről Novák Előd országgyűlési képviselő alaptörvény-módosító javaslatot nyújtott be.
A műsorban vita bontakozott ki az izraeli-palesztin háború megítélésről is. Fiala János rádiós műsorvezető és Schiffer András elsősorban a palesztinok támadásának az elítélését tartotta fontosnak, míg Kónyi-Kis Botond, a HVIM egyik vezetője szerint ugyanúgy el kell ítélni a zsidók által elkövetett tömeggyilkosságokat is.
Ugyancsak vita kerekedett abból, jogosan rúgták-e ki L. Simon Lászlót a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatói székéből, amiért LMBTQ- és abortuszt támogató kiállítást engedett be az intézménybe, amire Dúró Dóra, a Mi Hazánk országgyűlési alelnöke hívta fel a figyelmet.
Forrás:kuruc.info
Tovább a cikkre »