A  Szlovák Pedagóguskamara  az oktatásügy stabilizálását várja a leendő minisztertől

A  Szlovák Pedagóguskamara  az oktatásügy stabilizálását várja a leendő minisztertől

A  Szlovák Pedagóguskamara (SKU) némi reményt lát Tomáš Drucker (Hlas – sociálna demokracia) oktatásügyi miniszterré történő jelölésében. Erről a Szlovák Pedagóguskamara elnöke, Vladimír Crmoman nyilatkozott a SITA hírügynökségnek.

A minisztérium új vezetésétől az oktatásügy stabilizálását várják, mely jelenleg szerintük a működésképtelenség jeleit mutatja. Az oktatásügyi miniszternek véleményük szerint a tanulóifjúság és a pedagógusok számára is példaképül kell szolgálnia.

– közölte az SKU. A miniszteri posztra jelölt Drucker meglátásuk alapján viszonylag világosan meghatározta prioritásait a pedagógusok fizetése, az inklúzió és további oktatásügyi reformok vonatkozásában.

„Meglátjuk, hogy ezek a prioritások konkrét formát öltenek-e a kormányprogramban és az ígéretek megvalósulnak-e“ – írja az SKU. A pedagógusok úgy vélik, hogy az oktatásügyi miniszternek befolyással bíró krízismenedzsernek kell lennie, aki élvezi a kormányfő és a pénzügyminiszer támogatását és nem csak „táskahordozó“ lesz.

Hírdetés

„Az oktatásügyi miniszteri posztra történő jelölés szerencsére ezúttal nem képezte viták tárgyát és a pártok érdektelensége sem kísérte azt“ – állapította meg az SKU. Hozzátették, hogy csak akkor lesznek derűlátók, ha a Hlas-SD-nek a kormányban és a parlamentben sikerül olyan intézkedéseket elfogadtatnia, melyek egyenrangúvá teszik a pedagógusok státuszát más felsőfokú végzettséget igénylő pozíciókkal, illetve biztosítják a pedagógusok támogatását.

„Tapasztalataink alapján azonban amennyiben a pénzügyminiszteri posztot más párt jelöltje tölti be, az ellentétekhez vezet az iskolaügy állami költségvetésből való részesedése növelésének szükségessége tekintetében“ – állapította meg a kamara, hozzátéve, hogy

„Ami a kamarával folytatott kommunikációt illeti, eddig ugyan minden miniszter udvariasságból találkozott velünk és ígért fűt-fát a szisztematikus együttműködéstől kezdve a javaslataink megvalósításáig, de valójában az együttműködés ezzel a találkozóval ki is merült és a továbbiakban a véleményünket csak a sajtón keresztül tudtuk kifejezésre juttatni“ – állapították meg.

Hozzátették, hogy hozzáértő menedzselést várnak, valamint szakmai jelöléseket átlátható pályázati eljárásokkal, például a közvetlen irányítású szervezetek posztjainak betöltése és a minisztériumi osztályvezetők kiválasztása során. A kamarát felháborítják a politikai hátterű, alkalmatlan személyek jelölései, majd azok szakmai hozzáértést nélkülöző beavatkozásai az oktatásügybe.

(NZS/Felvidék.ma/SITA)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »