Október 6–7-én rendezték meg a Görögkatolikus Metropólia „kis szolgálattevőinek” országos találkozóját Nyíregyházán. P. Tóth Nórának a Nyíregyházi Egyházmegye honlapján megjelent beszámolóját szerkesztett formában közöljük.
A ministránstalálkozón csaknem nyolcvan fiú élvezhette a nyíregyházi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola vendégszeretetét – mindannyian gyakorló ministránsok az ország valamely egyházközségében, templomában.
2023-ban a Nyíregyházi Egyházmegye ifjúságpasztorációban munkálkodó tagjai, fiatal paptestvérek, Grunda Dávid és Kocsis Dániel szervezték az országos metropóliai ministránstalálkozót, az eseményre érkező paptestvérek közreműködésével. A kétnapos programot az ő jelenlétük, előadásaik, csoportvezetésük határozták meg.
A Hajdúdorogi Főegyházmegye, a Miskolci Egyházmegye és a Nyíregyházi Egyházmegye ministránsreferens papjaival, Béres Gábor, Grunda Dávid és Verdes Miklós atyákkal együtt hatékony segítséget nyújtott Molnár Dezső, Orosz István Mokiosz, Varga Csaba, Kocsis Dániel, Rádi Dávid, Káplár Márton, Szabó Csaba atyák és Magyar Richárd tanulmányait végzett papnövendék jelenléte.
A találkozó első napján, pénteken ismerkedés, „papok faggatása”, kiscsoportos beszélgetések, társasjáték, egyéni lelkivezetés és közös sportlehetőségek várták a ministránsokat.
Az esti elcsendesedést a Szent Miklós-székesegyházban tartották.
Szombaton, a székesegyházban tartott reggeli imádságok után Grunda Dávid és Kocsis Dániel közvetlen stílusban beszéltek az identitáskeresésről, a ministránsi szolgálatnak a serdülő fiúk életében betöltött szerepéről és a hitről, illetve tettek fel a korosztálynak megfelelő kérdéseket.
A találkozó célja többek között az volt, hogy megmutassák a ministránsoknak, hogy nincsenek egyedül szolgálatukban, egy közösség tagjai; hogy kiemeljék az oltár körüli jelenlét fontosságát, valamint hogy készüljenek az elkövetkezendő római ministránszarándoklatra.
„A liturgia eseményeire testünk, értelmünk és lelkünk is rezonál, hogy közelebb kerülhessünk Istenhez – mondta előadásában Kocsis Dániel. – S e közeledés megerősíti bennünk, hogy dolgunk van a világban: jobb ember lenni, jobban bánni másokkal, jobban megismerni magunkat.
Az előadást kiscsoportos játékok és megbeszélések követték.
A találkozó lezárásaként kötetlenebb identitáserősítő programokat kínáltak a szervezők: séta a városban, a székesegyház belső falfestményeinek megismerése, a Görögkatolikus Múzeum és a papnevelő intézet meglátogatása.
Forrás: Nyíregyházi Egyházmegye
Fotó: Rádi Dávid, P. Tóth Nóra/Nyíregyházi Egyházmegye
Magyar Kurír
Forrás:magyarkurir.hu
Tovább a cikkre »