Ma a családok szabadságharca zajlik, nekünk is a zászlójuk alatt van a helyünk – mondta a köztársasági elnök a Budapesti Demográfiai Csúcs első napján tartott beszédében.
2015 óta minden két évben megrendezik a Budapesti Demográfiai Csúcsot, az idén négy kontinensről mintegy 60 állam- és kormányfő, egyházi vezető, véleményvezér, médiaszemélyiség, civil szervezeti vezető osztja meg gondolatait az eseményen. A csütörtökön kezdődött rendezvény az egyházak köszöntője és Jordan B. Peterson klinikai szakpszichológus előadásával kezdődött, majd Novák Katalin köztársasági elnök lépett a színpadra, aki ötödik alkalommal az esemény meghívója és házigazdája.
Az államfő a vendégek, valamint a születésnapos anyósa köszöntése után arról beszélt, hogy a demográfiai csúcson minden a szabadság körül forog. Az államfő kiemelte, 1990 óta „a szabadság illatát annyira megszokta az orrunk, hogy nem is tudunk élni nélküle”. „A magyarok nem ingyen kapják a szabadságot, nap mint nap meg kell küzdenünk érte. A családok szabadsága is ugyanilyen fontos. Aki családban él, tudja, hogy a szabadság nélkülözhetetlen a boldoguláshoz” – mondta Novák Katalin.
Az elnök felidézte, hogy amikor a gyermekei születtek, nem támogatták Magyarországon a családokat, de a magyarok kiálltak, és a családok szabadságharcot hirdettek, amely nem volt szerinte hiábavaló. Itthon nőtt Európában a legjobban a gyermekvállalási kedv, több lett a nagy család, és nőtt a családok életszínvonala is.
„A szabadságharc nem ért véget, készek a családok újra és újra megharcolni, ha veszélyben érzik a jövőt. A jövő pedig veszélyben van.
A demográfiai tél már itt van, jön a jégkorszak, de erre alig figyel valaki”
– figyelmeztetett Novák Katalin, és hozzátette, ha a gyermektelenség válik általánossá, ha nincs gyerek, akkor nincs jövő, de hiába recsegnek-ropognak a keresztény értékek, a családok vissza fogják venni mindazt, ami őket megilleti, templomokat, iskolákat, értékeket, ünnepeket.
Az államfő közölte, a családok szabadságharcának ugyanúgy 12 alapvetése van, mint az 1848-as szabadságharcnak, és ez azon alapul, hogy békének, szabadságnak és egyetértésnek kell lennie:
„Ma a családok szabadságharca zajlik, nekünk is a zászlójuk alatt van a helyünk. Isten éltesse a családokat” – zárta beszédét Novák Katalin.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »