A 9 órás iskolakezdésnek törvényi akadálya nincs, és a szakemberek szerint a gyerekeknek még jót is tenne, ha többet pihenhetnének.
A nyolcórás iskolakezdés későbbre tolása sok szempontból kedvező lenne: a szülők többségének a munkarendjéhez jobban igazodna, és a gyerekek alvásszükségleteit is jobban kielégítené a későbbi kezdés.
A Pénzcentrum összeállításából kiderül, hogy törvényi akadálya nincs a változtatásnak, ugyanis Magyarországon az iskolakezdés pontos időpontját nem határozza meg jogszabály. A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 2012-es EMMI-rendelet szerint az első tanítási órát reggel nyolc óra előtt – az iskolaszék, ennek hiányában az iskolai szülői szervezet, közösség és az iskolai diákönkormányzat véleményének kikérésével – legfeljebb negyvenöt perccel korábban lehet megkezdeni. Tehát már a nulladik óra sem kötelező, de a jogszabály megadja a lehetőségét. Ha az iskola később szeretne kezdeni, erre is van lehetősége.
A gazdasági portál friss felmérése szerint a szülők nagyobb része ezt a lehetőséget ma még elutasítja, a férfiak nagyobb arányban, mint a nők. Iskolai végzettség tekintetében nagy különbség nem volt, de megállapítható, minél több évet járt iskolába valaki, annál valószínűbb, hogy hajlana a lehetőség felé. A gyermekek száma szerint leginkább a nagycsaládosok állnának a kezdeményezés mellé.
Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »