Az ipolyviski kultúrházban szervezték meg az Ipolyviski Alapiskola II. Nyári kreatív és művészeti kalandtáborának záróeseményét. A táborlakók a péntek délutáni rendezvényen mutatták be családtagjaiknak és a nagyérdeműnek mindazt, amit a hét folyamán elsajátítottak a tábori foglalkozások alatt.
A kultúrházban öt szekció táborlakói mutatták be elsajátított tudásukat. Volt fuvola-, citeraszekció, drámajáték- és képzőművészeti csoport, valamint logikai gondolkodást fejlesztő osztály. A rendezvényt követően a Felvidék.ma Szabó Balázs Szabinát, az ipolyviski kisiskola igazgatóját, a művészeti élménytábor főkoordinátorát kérdezte a tábor részleteiről, célkitűzéseiről, a hét programjairól és foglalkozásairól.
Milyen céllal és küldetéssel indult a tábor?
A Nyári kreatív és művészeti kalandtábort 2022-ben indítottuk el először az Ipolyviski Alapiskola mellett működő Szülői Szövetség támogatásával. Célja a tanulók művészetekkel való megismertetése, a kreativitás és fantázia kibontakoztatása, valamint a sport és kultúra népszerűsítése.
Szerettük volna, ha ez alatt az egy hét alatt művészeti értékekkel ismerkednek meg, bővül a tudásuk, látókörük, olyan tevékenységeket, technikákat próbálnak ki, amelyeket a hétköznapokban nincs alkalmuk. Mivel már első alkalommal is sok pozitív visszajelzést kaptunk, egyértelmű volt, hogy 2023-ban is megszervezzük a tábort.
Mennyien voltak a táborban? Milyen volt a táborlakók összetétele?
A kalandtábor népszerűségét, valamint általában véve a nyári táborokra való igényt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a felhívás közzétételét követő másfél napon belül több mint 30 jelentkezőt regisztráltunk. A tavalyi évben 24 tanulót táboroztattunk, idén a létszám 37 főre bővült, ami nagy örömmel tölt el mindannyiunkat. Az egyhetes kalandtáboron 4 és 12 év közötti gyerekek, tanulók vettek részt.
Milyen programok, foglalkozások valósultak meg a tábor ideje alatt?
A regisztráció során 5 szekcióba lehetett jelentkezni: dráma, citera, furulya, képzőművészet és logikai gondolkodásfejlesztés. A reggeleket csapatépítő játékokkal kezdtük. De volt kerékpártúra, tájházlátogatás, torna, önkéntes régészeti tábor látogatása.
Idén nagy örömünkre szolgált, hogy elfogadta felkérésünket Király Denisa írónő, így első alkalommal valósulhatott meg a tábor folyamán író-olvasó találkozó. Több novellája is megjelent, jelenleg egy regényen dolgozik, valamint karácsony előtt jelenik meg legújabb novelláskötete. (www.kiralydenisa.com)
Kik voltak az egyes foglalkozások vezetői?
Az öt szekciót 5 pedagógus vezette a hét folyamán, egy tanár kivételével mindannyian az Ipolyviski Alapiskola pedagógusai: Zsolnay Szilvia, Deák Csáky Julianna, Molnár Anna, Varga Éva és Szabó Balázs Szabina. Az egyéb programok szervezésében és kivitelezésében az öt szekcióvezetőn kívül segítségünkre volt Riedly József és Mezei Zoltán, szintén az Ipolyviski Alapiskola pedagógusai.
Az idei évben a nyári tábor mellett kezdőknek szóló citeraoktatást is hirdettünk, melyet én vezettem. A tanfolyam részvételi díjának befizetésével a tábort támogatták a jelentkezők.
A hangszeroktatás a délutáni órákban valósult meg az Ipolyviski Alapiskola épületében, pénteken pedig az Ipolyvölgye fesztivál megnyitóján mutatkoztak be egy népdalcsokorral. Ezúton is köszönjük, hogy részvételükkel támogatták táborunk megvalósulását.
Miként zárul a tábor?
A tábor csakúgy, mint tavaly, egy zárórendezvénnyel fejeződött be, ahol minden szekció bemutatta, mi mindennel foglalkozott egész héten. Így a drámacsoport egy kisebb színdarabbal, a citerások népdalcsokrokkal, a képzőművészeti csoport kiállítással, a furulyások pedig szóló-, illetve kamarazenével mutatkoztak be. A logikai gondolkodásfejlesztést megcélzó csoportot a tábor legkisebbjei alkották, így ők egy, a citerások által kísért gyermekjátékkal léptek színpadra. Csoportvezetőjük pedig összefoglalta, mi mindennel foglalkoztak a hét folyamán.
A tábor idén is nagy sikerrel zárult, így jövőre is várjuk az érdeklődőket immár a III. Nyári művészeti és kreatív kalandtáborba.
(Pásztor Péter/Felvidék.ma)
Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »