Négy ország, egy nemzet – befejeződött a XX. Tatai Tehetséggondozó Művészeti Tábor

Négy ország, egy nemzet – befejeződött a XX. Tatai Tehetséggondozó Művészeti Tábor

Egy hetet töltöttek a közös testvérvárosban azok a fiatalok, akik a Felvidékről, Erdélyből és Délvidékről érkeztek, hogy a tatai tehetséges fiatalokkal együtt alkossanak a művészetek jegyében.

A tábor ünnepélyes zárókiállítására a Menner Bernát Zeneiskola hangversenytermében került sor, ahol Michl József, Tata polgármestere szólt az egybegyűltekhez és köszöntőjében üdvözölte a táborozók munkájának eredményét, valamint megköszönte a részvételt a szőgyéni, a szovátai, a magyarkanizsai és a tatai fiataloknak, a foglalkozás vezetőknek és a kísérőknek.

Az ünnepi percekhez csatlakozott a szőgyéni testvértelepülés polgármestere, Méri Szabolcs, aki ugyancsak köszönetet mondott azért a lehetőségért, melyet két évtizeden át a tatai testvérváros biztosított a tehetséges gyermekek és fiatalok részére.

A zárókiállításon, a kerek születésnaphoz méltón, volt ajándék is. A vendéglátók figyelmességei mellé mindhárom testvértelepülés elhozta jellegzetes meglepetését, melyben részesültek a házigazdák, a táborlakók, a foglalkoztatók és a kísérők egyaránt.

A tábor kerete a „Történet” volt, mely a hét folyamán fokozatosan bontakozott ki és az ünnepélyes befejezésen került napvilágra, mint Petőfi Sándor és Szendrey Júlia szerelmének története, s amelyet a fiatalok és segítőik az irodalmi foglalkozások eredményeként megvalósult jelenettel mutattak be a közönségnek.

Hírdetés

Az egyhetes időutazás a magyar történelem dicső korszakát idézte, melyben méltán kapott helyet Sándor és Júlia csodálatos szerelmének története.

Ennek jegyében születtek az alkotások az ifjú tehetségek keze nyomán, melyeket a foglalkoztató tanárok pozitívan értékeltek. Ők: Baracska Árpád (Szőgyén), Bontovity Anita (Magyarkanizsa), Gútay János (Tata), Gútay Jánosné (Tata), Juhász Tímea (Tata), Kormányos Kávai Lívia (Magyarkanizsa), Kótay Péter (Tata), Nyilas Leonov Anita (Magyarkanizsa), Sulyok Teréz (Tata).

Osgyáni Zsuzsanna, a tatai önkormányzat külkapcsolatokért felelős munkatársa, a tábor megálmodója és mindenkori szervezője ismertette a művésztábor történetét, melyből kiderült, hogy az elmúlt évek alatt Szőgyénből 55 fiatal vett részt, Szovátáról 40-en, és Magyarkanizsáról 44-en csatlakoztak a 80 tatai fiatalhoz az elmúlt két évtized alatt, akik között voltak több éven át visszatérő táborozók is.

Az ünnep perceiben visszaidézték a heti eseményeket, a különleges technikákkal készült alkotások születését és azokat a közös programokat, melyen együtt vettek részt a szépművészeti és a kézműves szekcióban alkotók, amikor megismerkedtek Tata szépségeivel és különlegességeivel.

A népes közönség megcsodálta a hét folyamán készült munkákat és a sikerrel bemutatott jelenetet, melyben megidézték a 200 éve született Petőfi Sándor emlékét.
A házigazdák és a táborozók a viszontlátás reményében búcsúztak egymástól.

(Berényi Kornélia/Felvidék.ma)


Forrás:felvidek.ma
Tovább a cikkre »